5 pomysłów na płytki w nowoczesnej łazience: wybierz swój styl

czas trwania czytania minuty

Post pełen galerii zdjęć inspirujących do urządzenia modnej nowoczesnej łazienki

Różnorodność dostępnych obecnie rozwiązań do projektowania, pokrywania okładzinami i urządzania łazienki może przyprawić o zawrót głowy: ważne jest jednak, aby punktem wyjścia były inspiracje tematyczne, dzięki którym zyska się wyraźną ogólną koncepcję rezultatu i stylu, jakie dane pomieszczenie powinno mieć.

Szukasz sposobów i narzędzi na zebranie pierwszych pomysłów? Przeglądanie takich portali jak Pinterest (gdzie Marazzi ma swój profil) czy Instagram (oto nasz profil) albo przeglądanie czasopism specjalizujących się w wystroju wnętrz czy katalogów meblowych pozwoli na uzyskanie ogólnego obrazu najważniejszych trendów, spośród których można wybrać te najbliższe naszym gustom.

Następnie można zwrócić się do projektanta/projektantki wnętrz, aby poszczególne pomysły czy inspiracje przełożyć na konkretny projekt, wybrać materiały i kolory oraz elementy aranżacyjne.

Ten post okaże się więc pomocny w ramach tego pierwszego etapu: dzięki niemu zbierzesz wskazówki i inspiracje, by dostrzec, jakie emocje niektóre wnętrza są w stanie przekazać, jeszcze zanim zdecydujesz, jak urządzić swoją współczesną łazienkę.

 

  • 1. Pomysły na współczesną i kolorową łazienkę

Wybór koloru do łazienki to jeden z pierwszych etapów procesu projektowania: podczas niego tworzy się tzw. „tablicę inspiracji” (ang. moodboard), która pomaga w określeniu palety kolorów, według której zostanie urządzona dana łazienka. Wśród trendów ostatnich lat panuje przede wszystkim kolor, zarówno żywy, jak i delikatny, w zależności oczywiście od gustów. Kolory pełne, odcienie nieco rozmyte, barwy nasycone lub intensywne, teksturyzowane lub z trójwymiarowymi wypukłościami, jednolite kolory lub dekory: w poniższej galerii można znaleźć bardzo dużo pomysłów na płytki w nowoczesnej łazience bogatej w kolory. Kolor, który może stać się prawdziwym „bohaterem” projektu i który można zastosować na umywalkach, brodzikach oraz profilach kabin prysznicowych, na blatach, grzejnikach i akcesoriach, tworząc swoisty projektowy „total look”.

Pomysły na kolorowe płytki łazienkowe? Odkryj na przykład Momenti lub Chill.