5 pomysłów na płytki w nowoczesnej łazience: wybierz swój styl

czas trwania czytania minuty

Post pełen galerii zdjęć inspirujących do urządzenia modnej nowoczesnej łazienki

Różnorodność dostępnych obecnie rozwiązań do projektowania, pokrywania okładzinami i urządzania łazienki może przyprawić o zawrót głowy: ważne jest jednak, aby punktem wyjścia były inspiracje tematyczne, dzięki którym zyska się wyraźną ogólną koncepcję rezultatu i stylu, jakie dane pomieszczenie powinno mieć.

Szukasz sposobów i narzędzi na zebranie pierwszych pomysłów? Przeglądanie takich portali jak Pinterest (gdzie Marazzi ma swój profil) czy Instagram (oto nasz profil) albo przeglądanie czasopism specjalizujących się w wystroju wnętrz czy katalogów meblowych pozwoli na uzyskanie ogólnego obrazu najważniejszych trendów, spośród których można wybrać te najbliższe naszym gustom.

Następnie można zwrócić się do projektanta/projektantki wnętrz, aby poszczególne pomysły czy inspiracje przełożyć na konkretny projekt, wybrać materiały i kolory oraz elementy aranżacyjne.

Ten post okaże się więc pomocny w ramach tego pierwszego etapu: dzięki niemu zbierzesz wskazówki i inspiracje, by dostrzec, jakie emocje niektóre wnętrza są w stanie przekazać, jeszcze zanim zdecydujesz, jak urządzić swoją współczesną łazienkę.

  • 1. Pomysły na współczesną i kolorową łazienkę

Wybór koloru do łazienki to jeden z pierwszych etapów procesu projektowania: podczas niego tworzy się tzw. „tablicę inspiracji” (ang. moodboard), która pomaga w określeniu palety kolorów, według której zostanie urządzona dana łazienka. Wśród trendów ostatnich lat panuje przede wszystkim kolor, zarówno żywy, jak i delikatny, w zależności oczywiście od gustów. Kolory pełne, odcienie nieco rozmyte, barwy nasycone lub intensywne, teksturyzowane lub z trójwymiarowymi wypukłościami, jednolite kolory lub dekory: w poniższej galerii można znaleźć bardzo dużo pomysłów na płytki w nowoczesnej łazience bogatej w kolory. Kolor, który może stać się prawdziwym „bohaterem” projektu i który można zastosować na umywalkach, brodzikach oraz profilach kabin prysznicowych, na blatach, grzejnikach i akcesoriach, tworząc swoisty projektowy „total look”.

Pomysły na kolorowe płytki łazienkowe? Odkryj na przykład Momenti lub Chill.

  • 2. Pomysły na nowoczesną łazienkę o neutralnych barwach

Jeśli wolisz wnętrza o niewielkich kontrastach i delikatnych kolorach, z pewnością postawisz na odcienie bieli, beżu, szarości czy tzw. kolor greige. Do najchętniej wybieranych płytek należą te o efekcie betonu, efekcie kamienia czy efekcie żywicy: to idealna propozycja dla miłośników łazienek minimalistycznych i we współczesnym industrialnym lub nordyckim stylu. Nowoczesna łazienka w kolorze jasnoszarym to ta najbardziej pożądana: aby jednak uniknąć zbyt „płaskiego” efektu, można śmiało łączyć ze sobą różne efekty materiałowe lub formaty oraz tekstury powierzchniowe, które dodają charakteru okładzinom neutralnym. Ważne jest też prawidłowe oświetlenie pomieszczenia, bowiem potrafi ono doskonale podkreślić poszczególne bryły czy rozwiązania aranżacyjne.

Pomysły na płytki łazienkowe w neutralnych kolorach? Poznaj na przykład Mystone_Limestone lub Plaster.

  • 3. Pomysły na nowoczesną łazienkę z drewnem

Dla miłośników efektu drewna płytki z gresu porcelanowego, które odzwierciedlają jego efekt materiałowy i jego charakterystyczne słoje, stanowią idealny kompromis pomiędzy estetyką, ciepłem i praktycznością. Zaletą ceramiki jest to, że można ją kłaść dosłownie wszędzie, na podłodze, na ścianie, również w bezpośrednim kontakcie z wodą: można w ten sposób tworzyć ciekawe efekty boazerii z zachowaniem ciągłości z podłogą lub tworzyć zestawienia typu mix&match pomiędzy różnymi formatami i rodzajami wykończenia.

Pomysły na płytki z gresu o efekcie drewna? Poznaj na przykład Vero lub Oltre.

  • 4. Pomysły na nowoczesną łazienkę w stylu śródziemnomorskim

Il Gres porcelanowy o efekcie majoliki lub śródziemnomorskiej ceramiki to jeden z najmocniejszych trendów ostatnich lat, wraz z tym związanym z reinterpretacją tradycyjnych płytek cementowych.

Nowoczesna łazienka przybiera wyraziste kolorowe akcenty, jasne odcienie lub geometryczne wzory, powstają więc pomieszczenia pełne energii, które zainspirowane są tradycją choć z jednoczesnym zachowaniem nuty współczesności.

Pomysły na płytki łazienkowe w stylu śródziemnomorskim? Poznaj na przykład D_Segni lub Memoria.

  • 5. Pomysły na nowoczesną łazienkę pełną kwiatów

Nigdy nie przyszło Ci do głowy, aby płytki nowoczesnej łazienki mogły mieć dekory kwiatowe? Wzory botaniczne są niezwykle modne, zarówno w małym formacie, jak i w wersji płytek maksi o efekcie ceramicznej tapety. Można tworzyć „scenograficzne ściany”, poprzez które wyszczególnia się strefę prysznicową, wannę wolnostojącą lub kompozycję mebli łazienkowych.

Pomysły na płytki z dekorami kwiatowymi? Poznaj na przykład White Deco lub Poster.