<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/53371178d549.css" type="text/css" media="screen, projection">

Design

Gres antybakteryjny, który łączy w sobie drewno z kamieniem.

czas trwania czytania: 4 minuty

Gres antybakteryjny, który łączy w sobie drewno z kamieniem.

Alba, przyjazna środowisku kolekcja cechująca się szeroką gamą rozmiarów i powierzchni, wykorzystuje nową technologię Puro Marazzi Antibacterial.

Troska o środowisko i gwarancja higieny oraz czystościto obecnie nieodzowne wymagania, jakie stawia się materiałom ceramicznym. Marazzi reaguje na takie zapotrzebowanie poprzez swoją nową kolekcję Alba, wykonaną w 40% z materiału pochodzącego z recyklingu.

Wraz z kolekcją o efekcie kamieniaCarácter Alba wykorzystuje nową technologię przeciwbakteryjną Puro Marazzi Antibacterial, która potrafi wyeliminować nawet 99,9% bakteriioraz innych szkodliwych mikroorganizmów.

W tym przypadku mamy do czynienia nie z procesem fotokatalitycznym, ale z obróbką wykorzystującą jony srebra, wprowadzoną do procesu produkcji przed wypalaniem w temperaturze 1200°C.

Działanie antybakteryjne staje się więc nieodłączną cechą tego materiału, przetestowaną zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi, a aktywna ochrona zapewniana jest w każdych warunkach oświetleniowych.

 

Alba łączy w sobie również inną unikalną technologię Marazzi, patent StepWise™, który sprawia, że powierzchnia posiada właściwości antypoślizgowe, jest miękka w dotyku i łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu ceramika staje się odpowiednia zarówno do wnętrz, jak i do zewnętrza, a także do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności.

 

Alba to kolekcja gresu o efekcie kamieniaw naturalnych i ciepłych odcieniach, dostępna w kolorach Blanco, Arena i Greige, a opracowana tak, by doskonale pasowaćdo innej odsłony tej kolekcji, o efekcie drewna dębowego,w złotym odcieniu Roble. Tę chromatyczną relację kamienia z drewnem dodatkowo potęgują dwa rodzaje powierzchni, naturalna i strukturalna, a także liczne dostępne formaty – 60 x 120 cm, 60 x 60, 30 x 60 w trzech kolorach i 20 x 120 cm w przypadku listew Roble. Różnorodny charakter tej kolekcji pozwala na projektowanie podłóg i okładzin pionowych o wyrazistym stylu dzięki zestawieniu różnych formatów i wielu ciekawych kombinacji, w zbliżonym odcieniu lub tworzących efekt kontrastu. Jako okładzinyAlba dysponuje trzema dekorami, aby można było nadać ścianom różnorodność ekspresyjną: trójwymiarowa struktura Walltone (30 x 90 cm), dekor Talbot (30 x 90 cm), który nawiązuje do dawnych płytek lastryko, a także mozaika w modułach 30 x 30 cm w kolorach Blanco, Arena i Greige.

 

Kolekcja Alba to doskonałe narzędzie w pracy projektantów wnętrz, ponieważ pozwala na tworzenie bardzo różnych klimatów. Świetnie sprawdzi się w projektach środowisk minimalistycznych o czystych liniach, uzyskiwanych dzięki zachowaniu ciągłości między podłogami i ścianami oraz dużemu formatowi, który pozwala wyeliminować fugi i nadawać powierzchniom jednolity charakter. To również doskonałe rozwiązanie przy odrestaurowywaniu bardziej tradycyjnych pomieszczeń, w których efekt drewna stanowi łącznik z materiałami tradycyjnymi. Poprzez różne odmiany tej samej kolekcji można tworzyć różnorodne i ciepłe powierzchnie, idealnie oddające ducha takich materiałów jak kamień czy drewno.

 

Alba pozwala na zachowanie ciągłości projektowej, która wyraża się również w przejściach między przestrzenią zewnętrzną i wnętrzem oraz, w ujęciu ogólnym, w bardziej zróżnicowanych zastosowaniach: od przestrzeni domowych po te w sektorze HoReCa.

zapoznaj się z kolekcjami