„Total look” o efekcie cementu zgodnie z najmodniejszymi trendami

czas trwania czytania minuty

Appeal, nowa kolekcja przeznaczona na posadzki i ściany, która kryje w sobie całe piękno cementu

Jeden z najbardziej aktualnych trendów w projektowaniu wnętrz to jednakowe wykończenie ścian i podłogi, które pozwala uzyskać minimalistyczny efekt o silnym oddziaływaniu estetycznym.

Przy wyborze okładzin można przyjąć wiele strategii kompozycyjnych: można postawić na kontrasty między różnymi wnętrzami lub między podłogami i ścianami, można też podkreślić różnymi rodzajami wykończenia wybrane przestrzenie, na przykład prysznic lub strefę umywalki w łazience czy zlewu w kuchni.

Wybór jednakowego wykończenia posadzki i ścian ma jednak wiele zalet, na przykład pomieszczenia wydają się wizualnie większe (efekt ten można jeszcze dodatkowo wzmocnić, malując sufit na taki sam kolor), a wnętrza zyskują bardzo współczesny design.

Poza tym taka strategia kompozycyjna daje większą swobodę wyboru elementów wyposażenia, ponieważ wystarczy je dopasować tylko do jednego wykończenia.

Można też postawić na efekt „total look”, wybierając takie same wykończenie ściany i posadzki, jednak bawiąc się przy tym różnymi formatami, rodzajami wykończenia powierzchni, dekoracjami i mozaikami utrzymanymi w tej samej stylistyce.

W dążeniu do uzyskania idealnie współczesnego wnętrza wybór posadzek i okładzin o efekcie cementu jest z pewnością doskonałym rozwiązaniem, które można łączyć na przykład z elementami wyposażenia z surowego drewna, aby nadać pomieszczeniom rustykalną, a jednocześnie elegancką atmosferę, bądź z wyposażeniem w kolorze czarno-białym, tworząc prawdziwie graficzną, czystą aranżację.

Nowa kolekcja Appeal Marazzi bardzo dobrze nadaje się do tego typu rozwiązań: inspirowana zacieranym cementem, wiernie odtwarza piękno ręcznie obrabianego cementu.

Kolekcja Appeal, dostępna w pięciu kolorach o chłodniejszych i cieplejszych odcieniach cementu oraz w różnych formatach płytek posadzkowych, jest proponowana w tych samych kolorach również z trójwymiarowym wykończeniem z efektem fali oraz z różnymi dekorami i mozaikami do układania okładzin ściennych.

Daj się zainspirować naszą galerią zdjęć.