Architektura w harmonii z otoczeniem

czas trwania czytania minuty

Kolekcję Allmarble Travertino firmy Marazzi zastosowano w Villi Vlad, w miejscowości Forte dei Marmi, również do wyłożenia przestrzeni na zewnątrz budynku i nowo powstałego ekskluzywnego basenu infinity, który został nagrodzony w kategorii „Najlepszy basen w sektorze mieszkaniowym w 2018 roku”.

Kontrasty materiałów i kolorów zastosowanych w projekcie mającym nadać nowy wygląd Villi Vlad w Forte dei Marmi, w prowincji Lucca, zrealizowanym przez architekta Michele Vitaloni z pracownii Charmitaliastudio. Prywatny budynek mieszkalny z lat 70., w którym projektant zdecydował się pozostawić jako oryginalne materiały naturalne kamień i drewno, uzupełniając je o stal corten, ciemne drewno i trawertyn.

Głównym elementem projektu jest kolekcja Allmarble firmy Marazzi w odcieniu Travertino, która nawiązuje do elegancji marmuru, ale – dzięki unikalnej, opracowanej przez firmę, technologii produkcji – posiada wysokie parametry techniczne. Płytki Allmarble Travertino o wymiarach 40 x 120 i dużej grubości (20 mm) zostały użyte na zewnątrz, na powierzchni otaczajacej willę i do wyłożenia basenu, natomiast płytki o wymiarach 60 x 120 o naturalnym wykończeniu, współgrajace z drewnem, wykorzystano do wyłożenia podłogi w strefie dziennej i do wykończenia kominka w salonie.

Zdjęcia: Federico Neri