Art – nowy gres inspirowany weneckim lastriko

czas trwania czytania minuty

Między marmurem a cementem: kolekcja, która odświeża tradycję posadzek lastriko zgodnie z najnowszymi tendencjami w projektowaniu wnętrz.

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów innowacji przemysłowej jest możliwość udostępnienia do celów projektowych rzadkich, naturalnych materiałów, które nie są już wykorzystywane w architekturze, oraz okładzin wykonanych technikami rzemieślniczymi typowymi dla minionych epok.

Jednym z najlepszych przykładów zastosowania nowych technologii w przemyśle ceramicznym jest posadzka o efekcie weneckiego lastriko, która teraz, dzięki technikom cyfrowym, może być wykonana również w gresie o wysokich parametrach technicznych.

Lastriko, które istniało już w starożytnym Rzymie i od tamtych czasów było wykorzystywane jako okładzina cennych włoskich obiektów architektonicznych, teraz wróciło do mody, znajdując zastosowanie zarówno w nowych, jak i w odnawianych budynkach, również komercyjnych. Dziś jest to wyszukane i eleganckie rozwiązanie, bardzo cenne, gdyż lastriko w oryginalnej wersji jest nadal wykonywane ręcznie przez wyspecjalizowanych mistrzów rzemiosła.

Kolekcja Art Marazzi wpisuje się w ten trend, odświeżając tradycję posadzek lastriko zgodnie z najnowszymi tendencjami w projektowaniu wnętrz: fragmenty i odłamki marmuru zatopione w bazie cementowej mają tworzyć lekkie, lecz intensywne przebarwienia. Daje to delikatny i naturalny efekt na powierzchni gresu porcelanowego, który idealnie dostosowuje się do współczesnych kontekstów i wymagań w zakresie szybkości aplikacji.

Gres Marazzi, odpowiedni do wszystkich pomieszczeń domowych, do przestrzeni komercyjnych, a także do powierzchni zewnętrznych, w połączeniu z bardziej nowoczesnymi elementami wybranymi przez projektantów tworzy eleganckie nawiązanie do przeszłości we współczesnych, minimalistycznych wnętrzach, z wyszukanymi efektami optycznymi i równie ciekawą grą kontrastów.

Gres Art, dostępny zarówno z błyszczącą, jak i matową powierzchnią, w formatach od 30×60 do 120×120 cm i w pięciu neutralnych i delikatnych kolorach – White, Beige, Grey, Taupe i Anthracite – to wyrafinowane spotkanie teraźniejszości z przeszłością, tradycji z współczesnością.

Szczególnie ciekawa jest wersja strukturalna o wymiarach 80×80 cm x 20 mm, idealna do przestrzeni zewnętrznych oraz do tworzenia efektu ciągłości wizualnej między powierzchnią wewnętrzną i zewnętrzną.

Odkryj tę kolekcję i daj się zainspirować galerią zdjęć.