Bezpieczeństwo na „topowym” poziomie: nowe płyty antybakteryjne na powierzchnie kuchenne

czas trwania czytania minuty

Specjalna kolekcja dużych płyt Puro Marazzi Antibacterial The Top, dostępna w sześciu kolorach, wśród których znalazł się nowy wariant Travertino Classico, nadaje powierzchniom kuchennym i łazienkowym właściwości antybakteryjne i większą higienę. By projektować z myślą o absolutnym bezpieczeństwie.

Puro Marazzi Antibacterial to innowacyjna technologia antybakteryjna Marazzi stosowana od teraz również na płytach wielkoformatowych z gresu o grubości 12 mm, idealnych na najbardziej odporne blaty kuchenne. Jest w stanie eliminować nawet 99,9% bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów, szybko i skutecznie przeciwdziałając ich namnażaniu się oraz zapobiegając powstawaniu plam i nieprzyjemnych zapachów. Innowacja ta polega nie tylko na doskonałych parametrach obróbki, istotna jest bowiem również jej wewnętrzna charakterystyka: dodatki na bazie jonów srebra są wprowadzane podczas procesu produkcji gresu, przed wypalaniem w temperaturze 1200°C, co stało się już integralną częścią tego produktu. Jest to więc obróbka nieodwracalna, której nie można zarysować ani zniszczyć, a poza tym zapewnia ona aktywną ochronę przez cały czas, w każdych warunkach oświetleniowych. Technologia Puro pozwala również na długotrwałe zachowanie parametrów estetycznych i technicznych płyt z gresu porcelanowego, idealnych do wykonywania blatów kuchennych, stołów i zlewów w przestrzeniach mieszkalnych i komercyjnych.

W edycji specjalnej Puro Marazzi Antibacterial The Top przewidziano płyty z gresu w formacie 162 x 324 cm o grubości 12 mm w sześciu wariantach o efekcie cementu, marmuru i kamienia: Concrete Look White, Marble Look Elegant Black, Golden White i Statuario, a także Stone Look Ceppo di Gré i Travertino Classico. To ostatnie wykończenie jest prezentowane po raz pierwszy w ramach kolekcji The Top, w której gresowi porcelanowemu przywrócono kolor i powierzchnię półkompaktową, typowe dla skały powszechnie wykorzystywanej już od czasów starożytnego Rzymu.

Puro Marazzi Antibacterial The Top to kolekcja stworzona z myślą o użytku w środowisku kuchennym, na wszystkich powierzchniach roboczych przeznaczonych do przygotowywania i spożywania posiłków, a także innych często używanych. Zaawansowana technologia przeciwbakteryjna czynnie przeciwdziała metabolizmowi bakterii, blokując ich namnażanie się i uniemożliwiając rozwój czynników chorobotwórczych przenoszonych przez środki spożywcze, takich jak – na przykład – salmonella czy campylobacter. Takie zwalczanie drobnoustrojów i bakterii jest stałe w czasie niezależnie od warunków oświetleniowych i zapobiega również powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, co sprawia, że pomieszczenia są świeższe i zdrowe.

Puro Marazzi Antibacterial pozwala na wykorzystywanie gresu porcelanowego w dowolnym kontekście i tworzenie powierzchni roboczych oraz wpuszczanych zlewów/umywalek z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

 

Dowiedz się więcej!