Bistrot Lavazza, nowa restauracja w kompleksie Nuvola Lavazza zaprojektowanym przez Cino Zucchiego i RGA studio

czas trwania czytania minuty

Płytki Block Marazzi, aby stworzyć oryginalną i współczesną dekorację geometryczną

Nuvola to nowa siedziba marki Lavazza w Turynie. Kompleks zaprojektowany przez Cino Zucchi Architetti wraz z RGAstudio powstał na byłym terenie przemysłowym Enel, zajmując powierzchnię ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych.

Obiekt Nuvola pełni liczne funkcje, mieści nie tylko siedzibę słynnej włoskiej marki kawy, lecz także otwarte dla publiczności sale, w których organizowane są wydarzenia artystyczne, kulturalne i muzyczne.

Również Bistrot Lavazza, nowa restauracja mieszcząca się w tym kompleksie, jest otwarta zarówno dla pracowników i współpracowników firmy, jak i dla mieszkańców miasta.

Jej wnętrza zajmują kilka poziomów: na parterze znajduje się hall, na pierwszym piętrze duża wyspa samoobsługowa, a na drugim bardziej kameralna przestrzeń restauracyjna ze stolikami.

Wystrój wnętrz bistro zaprojektowano w każdym, nawet najmniejszym detalu, tak aby idealnie współgrał on ze stylem „old-industrial” całego budynku, nie tracąc jednak przy tym współczesnego, a zarazem przytulnego charakteru.

Olbrzymia ilość światła w tych wnętrzach, którą zapewniają w dużej mierze oryginalne świetliki dachowe budynku, jest dodatkowo uwydatniana przez wykończenia i elementy wyposażenia utrzymane w jasnych i neutralnych odcieniach, w których naturalne drewno łączy się z kolorami gresu i tapet.

Na uzyskanie doskonałego efektu końcowego projektu duży wpływ miał wybór płytek.

Projektanci postawili na gres porcelanowy o efekcie cementu z kolekcji Block Marazzi w różnych kolorach – Mocha, White, Greige, Silver – połączonych ze sobą tak, aby uzyskać prosty, ale niezwykle efektowny na posadzce wzór geometryczny. Prostokątny format 25×75 cm stworzono na wymiar, aby pokryć całą dużą powierzchnię podłogi.

Zapraszamy do odwiedzenia wnętrz Bistrot Lavazza w galerii zdjęć.