Blaty kuchenne z gresu porcelanowego: jakie są ich zalety?

czas trwania czytania minuty

Wśród wielu opcji materiałów na blat kuchenny mamy dziś gres porcelanowy: odporny i cechujący się wysoką jakością. Dowiedzmy się dlaczego.

Wśród wielu opcji materiałów na blat kuchenny mamy dziś gres porcelanowy: odporny i cechujący się wysoką jakością. Dowiedzmy się dlaczego.

Poszukiwanie idealnego blatu kuchennego utrudnia dziś bezmiar możliwości oferowanych przez rynek. W zależności od budżetu, wymogów i uwarunkowań technicznych, ale też sposobu lub częstotliwości użytkowania, stylu i wymagań estetycznych, można skorzystać z wielu różnych materiałów. Wśród nich, dzięki wprowadzeniu dużych płyt, mamy dziś także gres porcelanowy, który z okładziny staje się techniczną i dekoracyjną powierzchnią blatów i ścianek przeciwbryzgowych.

Blaty kuchenne z gresu porcelanowego? Dlaczego nie?

Gres porcelanowy oferuje wyjątkowe możliwości również jako powierzchnia mebli.

Solidny i zwarty, a jednocześnie lekki i łatwy w obróbce, uniwersalny pod względem konstrukcyjnym (do cięcia i nadawania kształtu), odporny na plamy i pleśń, praktyczny w myciu, odporny na kwasy i zarysowania podczas codziennego użytkowania. Blat kuchenny z gresu gwarantuje maksymalną higienę i bezpieczeństwo, a także jest ognioodporny i niepodatny na działanie zarówno wysokich temperatur, jak i zimna. Ponadto, w porównaniu z innymi materiałami, z biegiem czasu nie zmienia koloru ani też nie odkształca się, zachowując swoje piękno.

Poza tym Marazzi oferuje dodatkową ochronę dzięki technologii Puro Antibacterial, która usuwa z powierzchni ceramiki do 99,9% bakterii i mikroorganizmów.

 

Odkryj The Top, kolekcja płytek kuchennych

Efekty i możliwości projektowe

Z estetycznego punktu widzenia gres porcelanowy oferuje naprawdę szeroki wachlarz opcji stylistycznych, a także niezrównane możliwości dopasowania go do innych powierzchni ceramicznych znajdujących się we wnętrzach. Podłogi, ściany, blaty i ścianki przeciwbryzgowe mogą zostać zaprojektowane jako całość, czyli w wydaniu tzw. total look, lub z przemyślanymi kontrastami kolorystycznymi i materiałowymi, przy użyciu materiału o wyjątkowych właściwościach technicznych.

The Top – Pobierz katalog bezpośrednio stąd

 

Jaki efekt wybrać na blat kuchenny? Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia tradycyjna, półwysep czy wyspa, kolor i efekt materiałowy blatu określą styl danego pomieszczenia. W przypadku gresu porcelanowego możliwości jest bardzo wiele: od efektu drewna, poprzez efekt marmuru, kamienia, betonu, aż po wariant metalizowany. Oprócz tych opcji istnieje również Solid Color pozwalający stworzyć biały lub czarny blat kuchenny o jednorodnej i zwartej powierzchni.

Zobacz tutaj wszystkie blaty kuchenne z gresu porcelanowego

  

Inna istotna zaleta oprócz tych już wymienionych? Możliwość wbudowania będącego kontynuacją blatu zlewozmywaka z gresu porcelanowego. Minimalistyczny i prosty, idealny do współczesnej kuchni.