Block, przytulna i gościnna atmosfera w panoramicznym apartamencie w Rzymie

czas trwania czytania minuty

Projekt nowoczesnego apartamentu typu open space autorstwa studia Brain Factory – Architecture & Design

Rzym to nie tylko bogata w historię metropolia. Energia, jaką oddycha się na ulicach miasta, jest jedyna w swoim rodzaju również ze względu na jakość światła, ciepłego i przytulnego, a także ze względu na obecność małych i dużych parków, które rozciągają się w każdej dzielnicy.

Naprzeciwko jednego z tych parków, w dzielnicy Prenestino, studio Brain Factory – Architecture & Design przekształciło pozbawioną osobowości nieruchomość we wspaniały i jasny panoramiczny apartament o powierzchni 130 m2, który doskonale ucieleśnia elegancki i łagodny styl włoskiego wzornictwa.

Po modernizacji apartament stał się przestronnym i nowoczesnym mieszkaniem typu open space, którego trzy duże okna wprowadzają do wnętrza dużo światła i parkowej zieleni, eksponując piękny widok.

Projektanci uznali gres porcelanowy za idealny typ okładziny, wybierając kolekcje, które pozwoliły im najlepiej wyrazić to, co stanowi istotę postawy właścicieli i pewien stały element ich życia: gościnność, wymagającą zastosowania łatwych w utrzymaniu materiałów o mocnym efekcie estetycznym.

Jeśli chodzi o szczegóły, począwszy od kuchni, natychmiast rzuca się w oczy ciekawy kontrast między Block Grey, okładziną Marazzi z gresu o efekcie cementu, a wyspą: okładzina, miejski materiał o strukturalnej powierzchni, nadaje temu wnętrzu open space miękkość i delikatność, świetnie pasujące do wyspy, która – podobnie jak pozostała część kuchni – została zaprojektowana w formie bloku o silnie geometrycznym charakterze.

W strefie dziennej gres o efekcie cementu ustępuje miejsca gresowi o efekcie drewna, tworząc silny kontrast wizualny, a przy tym zachowując łatwość konserwacji typową dla materiałów ceramicznych.

Studio Brian Factory – Architecture & Design wybrało gres Block o efekcie cementu w tonacjach szarości również do łazienek, zarówno na posadzki, jak i na ściany, także w formacie 75×75 cm: to ciekawy wybór, a dzięki łatwości układania typowej dla kwadratowego formatu, można nadać małym wnętrzom wrażenie większej przestrzeni.

Ogólnie atmosfera, jaka powstaje w tym apartamencie, jest bardzo przytulna: to styl sugerujący wspólne przestrzenie o radosnej lekkości i wyszukanej swobodzie.

Odkryj szczegóły kolekcji Block i daj się zainspirować naszą galerią zdjęć.