Casa MP: doskonała synergia różnych inspiracji strukturalnych w minimalistycznym wnętrzu

czas trwania czytania minuty

W nowym projekcie firmowanym przez Marazzi nowoczesne wnętrze ożywa dzięki gresowi o efekcie drewna Treverkmust, charakteryzującemu się niezwykle realistyczną fakturą.

Aby odkryć pełen potencjał kolekcji okładzin, często trzeba wyjść poza opisy ich właściwości i przyjrzeć się wnętrzom, w których zostały one wykorzystane, co pozwala poznać ich efekt estetyczny. W tym „młodym” i nowoczesnym apartamencie, będącym dziełem toskańskiej pracowni Msplus_Architettura, wszystko, co wygląda jak drewno, w rzeczywistości nim nie jest: właściciele dają do zrozumienia, że kochają ciepło i charakter drewna, ale wolą materiał, któremu nie trzeba poświęcać szczególnej uwagi. Gres porcelanowy o efekcie drewna pokrywa posadzki w całym domu, w tym w łazienkach, oraz niektóre ściany: wszystkie wewnątrz kabiny prysznicowej i jedną w kuchni, tę, na której umieszczony jest telewizor.

Cała reszta – elementy wyposażenia, dodatki, pozostałe ściany – jest utrzymana w kolorze białym, tworząc wyraźny kontrast z posadzką z płytek z gresu porcelanowego z kolekcji Treverkmust w kolorze Beige, w miodowym odcieniu. Wybrany format (25×150 cm) umożliwia regularne ułożenie płytek zarówno na podłodze, jak i na ścianach, podkreślając przestronność wnętrz.

Apartament, urządzony w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, ma bardzo funkcjonalny rozkład przestrzeni, ponadto zastosowano w różne oryginalne rozwiązania: między innymi przeszklony otwór w ścianie oddzielającej główną łazienkę od sypialni. Ta przezroczysta wstawka znajduje się właśnie w kabinie prysznicowej pokrytej gresem o efekcie drewna.

Ten sam efekt materialnej ciągłości można uzyskać przy wykorzystaniu innych kolorów dostępnych w kolekcji (Brown, Taupe iWhite), zmieniając przy tym styl wnętrza, w zależności od tego, czy chcemy nadać mu charakter bardziej industrialny, vintage czy też skandynawski. W tym projekcie wykorzystano format prostokątny, jednak istnieje również wersja chevron, która jest lepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy nadać posadzce bardziej dynamiczny charakter i nieco bardziej klasyczny styl, typowy dla francuskich wnętrz.