Project Portfolio

Kolekcja Essenziale w Casa Think.

czas trwania czytania: 3 minuty

Casa Think: Minimalistyczny styl z białą ceramiką - 1

Nieszablonowe wnętrze, minimalistyczne, lecz z charakterem, z okładzinami ceramicznymi o efekcie 3D w stylu „total white”.

Think outside the box” to motto Casa Think, projektu dwupoziomowej rezydencji w Mediolanie autorstwa Studio Tenca & Associati, która mimo swojej pozornej prostoty kryje wiele szczegółów zaprojektowanych specjalnie po to, aby zaskakiwać i aby nadać charakter wnętrzom. Przestrzeń domu została skomponowana niczym seria pudełek, które się ukrywają i odkrywają dzięki ciekawej grze brył i wyposażenia: na przykład w dużą szafę wykonaną na zamówienie wbudowane są podwójne drzwi łazienki, a w drzwiach kuchni ukryte są wejścia do spiżarni.

Ogólnie styl wnętrza jest minimalistyczny, ale przytulny, z wyposażeniem wpisującym się we współczesne wzornictwo oraz z niewieloma elementami dekoracyjnymi i akcentami kolorystycznymi.

Paleta kolorystyczna oscyluje wokół neutralnych odcieni bieli i szarości, z akcentami czerni i naturalnego drewna. Całość ożywiają detale oświetleniowe: neonowy napis „Think outside the box” na klatce schodowej, czarno-mosiężne wiszące lampy Tom Dixon nad stołem w jadalni oraz podświetlona poręcz.

Pomalowany na szaro sufit w strefie dziennej tworzy wrażenie głębi i podkreśla bryły, natomiast na poddaszu drewno w tonacji total white optycznie powiększa i podwyższa przestrzeń.

Właśnie bielą inspirowana jest kolekcja Essenziale Marazzi, wybrana przez projektantów do łazienek w Casa Think.

Essenziale to wielkoformatowa biała okładzina ceramiczna, cienkowarstwowa, 40x120 cm, idealna dla miłośników trendu „total white” poszukujących do swojego domu minimalistycznej okładziny z charakterem. Kolekcja Essenziale jest oferowana w wersji błyszczącej, satynowej i metalowej oraz w czterech różnych strukturach 3D.

W Casa Think trójwymiarowe struktury Wave i Flora, z satynowym wykończeniem, tworzą na ścianach łazienek ciekawy efekt dekoracyjny.

W łazience z wanną kolekcja Essenziale Wave 3D łączy się z pasem drewnianych desek ułożonych na podłodze i z białymi ścianami, natomiast w łazience z prysznicem kolekcja Essenziale Flora 3D została zestawiona ze ścianami i posadzką w kolorze szarym.

Daj się zainspirować zdjęciami Casa Think.

 

Fot. Riccardo Gasperoni

zapoznaj się z kolekcjami