Casa Ba, świeże i dynamiczne wnętrza z wykorzystaniem kolekcji Block Marazzi

czas trwania czytania minuty

Gres porcelanowy o efekcie żywicy w odcieniu greige w projekcie mieszkaniowym z charakterem

Casa Ba to dwupoziomowy apartament w prowincji Werona, zaprojektowany przez studio Blocco A z wykorzystaniem ciekawych, kreatywnych rozwiązań i z dbałością o szczegóły.

Apartament dzieli się na dwa poziomy: dolny to open-space obejmujący kuchnię, jadalnię, gabinet i łazienkę, natomiast na górnym poziomie zlokalizowane są pokoje, garderoba, druga łazienka i duży prywatny taras.

Te dwa poziomy łączą spiralne schody o czarnej metalowej konstrukcji, z drewnianymi stopniami: lekkie i widoczne, stanowią one również element dekoracyjny strefy dziennej.

Wnętrza są dynamiczne i pełne światła, a elementy wyposażenia nawiązują do filozofii współczesnego wzornictwa, odnowionych starych przedmiotów i stylu vintage. Dominującym kolorem jest biel, wzbogacona o strukturalne akcenty drewna i cementu.

Wszystkie szczegóły dekoracyjne zostały opracowane przez projektantów w taki sposób, aby odzwierciedlały gusty i osobowość właścicieli domu oraz aby dzięki nim to dwupoziomowe mieszkanie było nie tylko świeże i przytulne, ale również wyrafinowane i nowoczesne. Ciekawe jest na przykład rozwiązanie w postaci ścianki działowej, która dzieli, a jednocześnie łączy salon i kuchnię, co dodatkowo podkreślają widoczne z pokoju dziennego elementy oświetlenia.

Również elementy wykończenia zostały całkowicie przeprojektowane przez architektów, tak aby były zgodne z gustem właścicieli Casa Ba.

Na posadzkę na dolnym poziomie wybrano gres porcelanowy Block z kolekcji Marazzi inspirowanej efektem żywicy.

Kolekcja Block wyróżnia się specjalną zacieraną powierzchnią, łączącą efekt błysku i matu, który nadaje jej nowoczesny wygląd, z oryginalnym efektem strukturalnym, przypominającym posadzki z żywicy.

Kolekcja jest dostępna w siedmiu kolorach i pięciu formatach i może być układana zarówno jako posadzka, jak i jako okładzina, a w wersji outdoor o wymiarach 30×60 cm nadaje się również do zastosowań zewnętrznych. W Casa Ba ułożono płytki Block w formacie 60×60 cm z wykończeniem w neutralnym kolorze Greige, który doskonale wpisuje się w aktualne trendy, ponieważ łagodzi zimny odcień szarości cieplejszymi beżowymi akcentami.

Daj się zainspirować zdjęciami Casa Ba.