Ceramiczna płyta indukcyjna elementem wystroju wnętrz

czas trwania czytania minuty

Nietuzinkowa konstrukcja podstawy stołu Shangai marki Riflessi, w połączeniu z majestatycznym charakterem powierzchni ceramicznych Marazzi The Top wyposażonych w płytę indukcyjną, stanowi niesamowity element wystroju wnętrz. Stworzono innowacyjny system, który pozwala na gotowanie wprost z blatu kuchennego, co nadaje mu formę i wszechstronność stołu o zaawansowanych funkcjach. Unikalne wzornictwo elementu wystroju wnętrz w połączeniu z teksturami kolekcji Marble Look i Stone Look.

W branży wnętrzarskiej ceramika zyskała nowe, nieznane dotychczas sposoby wykorzystania: jako stoły, konsole, kredensy i stoliki kawowe.
Efektem tych nowych możliwości zastosowań jest Shangai marki Riflessi, owoc współpracy tego znanego producenta z firmą Marazzi. Stół z metalową podstawą i blatem z gresu porcelanowego typu stałego lub w wersji rozkładanej, o kilku różnych kształtach — prostokątnym, kwadratowym, owalnym i okrągłym. Blat wykonano z ceramiki fazowanej położonej na szkle, o grubości 12 i 15 mm, z zaokrąglonymi narożnikami. Wśród dostępnych wariantów znalazły się powierzchnie The Top Marble Look i Stone Look marki Marazzi, teraz w kolorach Sahara Noir z połyskiem, Sodalite BluVerde BorgognaCapraiaPatagonia i Travertino Classico.

O najnowsze efekty współpracy Riflessi i Marazzi zapytaliśmy Mirko Fammiano, prezesa tej znanej firmy meblarskiej.

„Doskonałe parametry i szeroka gama tekstur proponowana przez Marazzi świetnie wpisują się w założenia projektowe Riflessi, nastawione na elegancję i propozycję elementów, które klient może dostosować do własnych potrzeb”, opowiada Mirko Fammiano. „Parametry linii Marazzi The Top pozwalają na wszechstronne wykorzystanie blatów, w połączeniu z najwyższymi standardami pod względem ekologiczności całego procesu produkcji”.


Nie poprzestaliście na okładzinach kilku mebli, bowiem podczas ostatniego Design Week zaprezentowaliście prototyp, który już jest w produkcji.
„Opracowaliśmy rozwiązanie, które uważamy za uniwersalne i funkcjonalne”, oznajmia Fammiano. „Ta nowa koncepcja obejmuje płytę indukcyjną wbudowaną w płytę ceramiczną The Top, w której skrywa się praktyczny wyświetlacz z elementami sterowania, wyjmowany i chowany. Jest to zaskakujące, niezwykle funkcjonalne i niemające żadnego wpływu estetycznego na design blatu pierwsze tego typu na świecie rozwiązanie możliwe dzięki nowej technologii, która będzie proponowana jako wyposażenie niektórych modeli z kolekcji, począwszy właśnie od stołu Shangai.”


Innowacja technologiczna zgodna między innymi z nowym podejściem do przestrzeni…
Produkt ten wprowadza nowe możliwości pod względem spotkań rodzinnych/towarzyskich i funkcji użytkowania, które wykraczają poza tradycyjne jedynie sposoby wykorzystania mebli czy blatów kuchennych. Jest to nowa interpretacja koncepcji wyspy kuchennej, która jawi się jako rozwiązanie lżejsze i bardziej uniwersalne (jest to przecież „normalny” stół), choć jest równie solidne. Powierzchnie robocze mogą wyglądać jednakowo jak wykończenia ścienne i podłogowe, a także okładziny ceramiczne innych elementów umeblowania.


Ewolucja produktu, która musiała przejść testy w ramach systemów certyfikacji
Połączenie innowacyjności i efektów badań doprowadziło, w przypadku tego nowego rozwiązania z płytą indukcyjną, do powstania propozycji umeblowania, która jest funkcjonalna, przyjazna środowisku i bezpieczna, a na dodatek może sprostać licznym nowym zapotrzebowaniom na rynku, tak w sektorze mieszkaniowym, jak i w sektorze kontraktowym.

Oczywiście nie można również pominąć faktu, iż poszczególne komponenty uzyskały odpowiednie certyfikaty — Invisacook w przypadku płyty indukcyjnej, zaś płyty Marazzi posiadają już liczne certyfikaty zrównoważonego rozwoju i te dotyczące produktu –; teraz trwają oczekiwana na certyfikację całego systemu.


A jeśli chodzi o nadchodzące trendy, jakie według Pana pojawią się kierunki rozwoju w najbliższym sezonie?
Nadal królować ma upodobanie do powierzchni zwartych i matowychjednolitych kolorów i efektów materiałowych, do zieleni (również tej inspirowanej żyłkowaniem typowym dla materiałów z kamienia), do koloru gołębioszarego czy kolorów żelaza lub ziemi, ale też do bieli. Nie mniej interesujące będą tekstury strukturalne oraz powierzchnie błyszczące, które będą plasować się wśród wykończeń z tzw. najwyższej półki. Dobrze ma się mieć również druk cyfrowy, pod warunkiem, że będzie miał wysoką rozdzielczość i będzie cechował się takim realizmem, który wpisze się w daną strukturę, a tym samym będzie przyjemny w dotyku. Marazzi już teraz odpowiada tym trendom poprzez swoje kolekcje The Top — Marble Look, Stone Look, Concrete Look, Solid Color i Metal Look — ale też dzięki szeregowi technologii Premium, w tym m.in. 3D Ink, zaawansowanemu systemowi łączącemu w sobie rozpoznawanie optyczne i precyzję druku w połączeniu ze specyficzną powierzchnią strukturalną.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że współpraca marek Riflessi i Marazzi to coś naprawdę wyjątkowego.