Project Portfolio

Ceramika nawiązująca do tradycji we współczesnej „brasserie” nad Morzem Północnym

czas trwania czytania: 3 minuty

Płytki ceramiczne do designerskiego bistro - 1

Crogiolo Lume i Zellige pokrywają wnętrza nowego bistro Wilhelms Deli & Wein

Na promenadzie Sylt, wyspy nad Morzem Północnym nieopodal kontynentalnej części Niemiec, powstało współczesne designerskie bistro z winiarnią: Wilhelms Deli & Wein to efekt przebudowy i rozbudowy dawnej tradycyjnej winiarni Gut Wilhelmsberg, a obecnie jest to nowoczesna firma specjalizująca się w ekologicznej produkcji win. O przebudowę i całkowity restyling zadbał zespół ze Studio Labs w Hamburga.


Projektanci zadbali o renowację winiarni, nowe logo, nowy wizerunek firmy i produktu, a także o wnętrze nowego bistro. To ostatnie wykonano w formie współczesnej reinterpretacji tradycyjnej „brasserie” (francuskiej restauracji typu bar przekąskowy) poprzez staranny dobór materiałów, kolorów i form.


Elewacja zewnętrzna obejmuje dwa boki, a wyróżnia ją antracytowy kolor okien i ścian. Modułowy charakter przeszklenia odtworzono również we wnętrzu lokalu, aby oddzielić obszar publiczny od kuchni. Elementy z czarnego metalu stanowią stały efekt stylistyczny, który określa styl tego bistro.


Drewno, kamień naturalny, stal i podłogi z weneckiego lastriko połączono z płytkami ceramicznymi w stylu „handmade” z kolekcji Crogiolo Lume i Zellige.
Pierwsza z nich, Lume, z jej wąskimi i długimi cegiełkami z gresu porcelanowego o nietypowym formacie 6 x 24 cm, ułożonymi w pionie, pokrywa ściany toalety lokalu, w której króluje niezwykle błyszczący i wyrazisty kolor Green.
Druga, Zellige, zainspirowana tradycyjną ceramiką północnoafrykańską w formacie 10 x 10 cm, podkreśla ściany z ekspozycją win i ladę swym niezwykle delikatnym kolorem Salvia. Błyszcząca powierzchnia, która nawiązuje do płytek rzemieślniczych, wnosi do tego pomieszczenia jasność, która ma przypominać styl industrialny.


Niezwykle staranny dobór produktów i wysokiej jakości oferta gastronomiczna czynią z Wilhelms Deli & Wein bistro współczesne i bardzo modne.


Projekt: Studio Labs GmbH &Co, Hamburg
Zdjęcia: Gunther Kleinert

zapoznaj się z kolekcjami