News

Clerkenwell Design Week: Marazzi przedstawia w Londynie projekt „It’s a puzzle!”

czas trwania czytania: 2 minuty

Clerkenwell Design Week: Marazzi przedstawia w Londynie projekt „It’s a puzzle!” - 1

W londyńskim salonie przy St. John Street zaprezentowano nowe kolekcje ceramiki i gresu – kultowa forma płytki Triennale z czterema zaokrąglonymi bokami, to hołd dla wzornictwa Gio Pontiego i Alberta Rosselliego.

Triennale, płytka z czterema zaokrąglonymi bokami, zaprojektowana przez Gio Pontiego i Alberta Rosselliego dla Marazzi w 1960 r. odgrywa główną rolę w instalacji „It’s a puzzlezaprojektowanej przez Irene Arescaldino w salonie Marazzi przy St. John Street z okazji Clerkenwell Design Week.

Ikoniczna forma płytki Triennale w nowych kolekcjach ceramiki i gresu potraktowana jest ironicznie – to „puzzle”, które pokrywają i modulują przestrzeń. Instalacja przywołuje na myśl gry i ponadczasowe układanki interpretując nowości marki w kompozycjach materiałowych, które podkreślają teksturę i neutralne odcienie nowego gresu oraz wyjątkową w dotyku powierzchnię i kolorystyczną elegancję pokryć.

Niekompletne puzzle o różnych efektach – prostota cementu w kolekcjach Apparel i SistemS, gres techniczny najnowszej generacji, ponadczasowa elegancja weneckiego lastriko i marmuru w kolekcjach Art i Allmarble Golden Cream – inspiruje wielkoformatowe płyty z kolekcji Grand Carpet, projektu Antonio Citterio Patricia Viel, a także Grande Concrete Look.

Kompozycja nowych gresów zestawiona jest z dużym, kubicznym formatem przypominającym kostkę Rubika, ale stworzoną przy użyciu cienkowarstwowej okładziny Eclettica. To wyszukana całość kolorystyczna, w której, dla kontrastu, pojawiają się różne moduły płytki z czterema zaokrąglonymi bokami, we wszystkich kolorach kolekcji.

It’s a puzzle! będzie prezentowana w showroomie Marazzi przy 90/92 St. John Street w Londynie od 21 do 23 maja, w godz. 9:30-22:00 w ramach Clerkenwell Design Week.