Dekorowanie marmurem to jeden z najbardziej aktualnych trendów w aranżacji wnętrz

czas trwania czytania minuty

Allmarble, gres Marazzi o efekcie marmuru, wzbogaca się o nowe wykończenia i formaty

Już od kilku lat można zauważyć wyraźny powrót marmuru w dekoracji wnętrz: niegdyś był on synonimem klasycznego stylu, dziś jest bardzo modnym wykończeniem zarówno we wzornictwie, jak i w architekturze. Marmur był zawsze synonimem luksusu ze względu na jego wysoką cenę, dziś jest dostępny dla wszystkich dzięki gresowi porcelanowemu o efekcie marmuru, który do piękna naturalnego materiału, doskonale odtworzonego dzięki technologiom cyfrowym, dodaje wysokie parametry techniczne: nie wchłania płynów, jest plamoodporny i łatwy w czyszczeniu.

Szczególnie ceniony za swoją nieregularną teksturę i żyłkowanie, tworzące niepowtarzalne efekty dekoracyjne, marmur charakteryzuje się również ogromną liczbą rodzajów i barw. Po latach wielkiego powrotu białych i jasnych marmurów trend ten obejmuje dziś także marmury kolorowe i o ciemniejszych barwach, charakteryzujące się mocnym efektem dekoracyjnym, idealne do wnętrz łączących klimat retro ze współczesnym stylem.

Marazzi, jak zawsze wyprzedzając najnowsze trendy w branży, oferuje coraz szerszą gamę gresów o efekcie marmuru w swojej kolekcji Allmarble, która wzbogaca się o nowe wykończenia.

Do już obecnych w kolekcji marmurów Lasa, Statuario, Raffaello, Altissimo, Travertino, Saint Laurent i Frappuccino dołączają nowe barwy i wykończenia, inspirowane innymi cennymi marmurami. Calacatta Extra, Elegant Black, Pulpis, Capraia i Imperiale proponują nowe żyłkowania, coraz bardziej przypominające te naturalne, aby zapewnić prawdziwie kompletną gamę gresów o efekcie marmuru.

Różne wykończenia Allmarble można ze sobą łączyć, tworząc pokrycia ścienne i podłogowe cechujące się coraz większą swobodą kompozycyjną. Kolekcja obejmuje bowiem aż dziesięć różnych formatów, od małych (7×28 cm) do dużych (75×145 cm), a także formaty dekoracyjne, takie jak płytki sześciokątne, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić naprawdę wszystkie wymagania kompozycyjne. Kolekcja Allmarble jest dostępna również w pogrubionym formacie, odpowiednim do posadzek zewnętrznych, aby można było tworzyć wysokiej klasy okładziny tarasów, portyków, ścieżek, zapewniając efekt ciągłości między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną.