Brown Hair Experience, modny barbershop w Tarencie

czas trwania czytania minuty

Posadzka w szachownicę D_Segni i płytki Hello w stylu metro do lokalu o eklektycznym i nostalgicznym klimacie

Będąc w Brown Hair Experience ma się wrażenie wizyty u barbera w Williamsburgu (NY), w Shoreditch (Londyn) czy w Kreuzbergu (Berlin). Tymczasem jesteśmy w Tarencie, w barbershopie zaprojektowanym przez architekta Massima Milano z Gruppo Cactus.

Brown Hair Experience to nie tylko po prostu salon barberski, ale także miejsce spotkań i relaksu. Przestrzeń, całkowicie odnowiona i zainaugurowana na początku roku, łączy w sobie czysto męski styl z wpływami i nawiązaniami vintage w klimacie lat pięćdziesiątych, aby uzyskać eklektyczny, modny rezultat.

Elementy aranżacji i akcesoria zostały starannie dobrane, aby stworzyć wnętrze o industrialnej i nostalgicznej atmosferze: stojące i wiszące metalowe lampy, okrągłe lustra zawieszone na skórzanych hakach, fotele i siedziska o zaokrąglonych kształtach, szafki przemysłowe również wykonane z metalu.

Surowe drewno, naturalna skóra, czarny metal to materiały o czysto industrialnym charakterze, które idealnie łączą się z wybranymi do lokalu okładzinami.

Gres i ceramika to idealne rozwiązania do salonu fryzjerskiego, przestrzeni, która wymaga ciągłego utrzymywania czystości i zapewnienia łatwej konserwacji; dzięki płytkom D_Segni i Hello, wybranym do tego projektu, lokal zyskuje ponadto dodatkowy charakter.

Ułożona na podłodze ukośna, czarno-biała szachownica nawiązuje do stylu vintage lat pięćdziesiątych. Idealne dla uzyskania tego rezultatu okazały się gresowe płytki cementowe Marazzi z kolekcji D_Segni, w odcieniach Midnight i Chalk.

Natomiast na ścianach białe płytki w stylu metro wyraźnie nawiązują do stylu industrialnego: dzięki kolekcji płytek o małym formacie Hello można wiernie odtworzyć okładzinę w stylu metro, wpisującą się w trend, o którym wspominaliśmy już wcześniej w tym artykule.

 

Zapraszamy Was do odwiedzenia tego oryginalnego barbershopu w naszej galerii zdjęć.