Emerald House, dom wakacyjny w centrum Rzymu

czas trwania czytania minuty

Aby jak najlepiej zinterpretować związek z naturą w oazie relaksu w centrum Rzymu, wybrano dwie kolekcje Marazzi.

Rzym to miasto utkane ze światła i historii. Oferuje nieskończoną liczbę opowieści; każdy zakątek stolicy przekazuje kawałki historii i potrafi przenieść nas gdzie indziej, w inne miejsca.

Przy ulicy Buccari, kilka kroków od Watykanu, usytuowany jest mały i piękny dom wakacyjny, urządzony z gustem i miłością do dekoracji wnętrz, którego design opracowali projektantka wnętrz Francesca Matera oraz architekt Marco Ferranti.

Pokój dzienny z aneksem kuchennym jest wynikiem harmonijnego połączenia nordyckiego minimalizmu wyposażenia ze strukturą gresu porcelanowego, który stanowi tło dla aneksu kuchennego. Projektanci uznali za idealne rozwiązanie płytki cementowe z kolekcji o efekcie cementu Plaster Marazzi, konkretnej i geometrycznej – wybrali dekor 60×60 cm, w dyskretny sposób współgrający z pozostałymi materiałami wykorzystanymi do aranżacji domu.

Jako okładzinę do pokoju kąpielowego, który ma pełnić funkcję prywatnego mini-spa, z prysznicem do chromoterapii i nastrojowym oświetleniem, studio projektowe wybrało natomiast kolekcję Marazzi Clayline, aby uwydatnić ciepłe, naturalne światło wpadające przez okna.

Kolekcja Clayline do łazienki została wybrana w wersji podstawowej, prostej i linearnej, oraz w wersji 3D, miękkiej, o falistym wzorze przypominającym morski piasek: ciepłe, śródziemnomorskie światło, które pada na te powierzchnie, tworzy bardzo relaksującą atmosferę, a tłoczenie o efekcie 3D jest bardzo przyjemne również w dotyku.

Dzięki temu łazienka jest wygodnym i relaksującym pomieszczeniem, ciepłą domową oazą dobrego samopoczucia.

Emerald House jako całość, poprzez ciągłe odwoływanie się do natury, a także dzięki delikatnemu wzornictwu i elementom dekoracyjnym, takim jak tapeta na ścianach pokoju dziennego i sypialni, jest relaksującym i odprężającym domem wakacyjnym, kawałkiem raju w bliskim sąsiedztwie Watykanu.