Efekt cementu o właściwościach ochronnych

czas trwania czytania minuty

Plaza to przyjazna środowisku kolekcja, w której zastosowano technologię Puro Marazzi Antibacterial. Wszechstronna pod względem zastosowań i formatów, odpowiednia zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz

Plaza to połączenie wydajności, innowacji technologicznych i współczesnej estetyki. Efekt cementu odwzorowano w niej w czterech odcieniach, począwszy od miękkich i cieniowanych grafik, które można wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu, co pozwala nie tylko na ciągłość stylistyczną i chromatyczną pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, lecz także na niezwykle charakterystyczne efekty. Wraz z kolekcjami o efekcie kamienia Carácter i z kolekcją Alba, w której drewno połączono z kamieniem, Plaza wykorzystuje dwie ważne technologie opracowane przez firmę Marazzi: Puro Marazzi Antibacterial, która potrafi zapewnić maksymalną higieniczność i ochronę powierzchni, oraz zaawansowaną powłokę antypoślizgową StepWise™, łatwą w czyszczeniu, ponieważ jest ona miękka w dotyku i pozbawiona chropowatości.

Takie parametry bezpieczeństwa i higieniczności zapewniają kolekcji Plaza wiele różnych zastosowań: od domowego po biurowe, na sektorze komercyjnym skończywszy.

Beton industrialny zaczyna odgrywać główną rolę, stając się narzędziem chętnie wykorzystywanym przez projektantów. Plaza występuje w czterech kolorach w przypadku podłóg (Blanco, Beige, Grey, Multicolor), z odrobiną błękitu, ochry i brązu, które podkreślają odcienie materiałów lub elementów umeblowania, dzięki czemu zyskano zdecydowany styl i metropolitalny klimat. Wykończenie strukturalne pozwala na bezpieczne użytkowanie jej również na zewnątrz, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać ciągłość stylu, zaś wielkie formaty (60 x 120 cm, 60 x 60 cm, 30 x 60 cm) ułatwiają „zabawę” przy układaniu i fugowaniu.

Plaza to także duża różnorodność okładzin, by tworzyć dekory o zbliżonych kolorach lub kontrastujące pod względem tekstur. Dysponuje bowiem wersją 3D Range z przetłoczeniami i dekorem w paski o żywym kolorze (Wallace) w formacie 30 x 90 cm i w wersji z mozaiką 30 x 30 cm. Wszystkie okładziny dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych, Beige, Greige i White, oraz w formacie 30 x 90 cm.

Funkcja antybakteryjna Puro to nieodłączna cecha tego materiału: technologia przeciwbakteryjna z jonami srebra wprowadzana jest w procesie wypalania w temperaturze 1200°C, która sprawia, że materiał ten jest w stanie wyeliminować nawet 99,9% bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów, w dowolnych warunkach oświetlenia. Cecha ta, w połączeniu z pakietem StepWise™, który sprawia, że powierzchnia ma właściwości antypoślizgowe pomimo zachowania wrażenia miękkości i jedwabistości w dotyku, powoduje, że Plaza to szczególnie uniwersalna kolekcja, odpowiednia również do środowisk o dużej wilgotności, jak siłownie czy spa, a także bezpieczna w pomieszczeniach związanych z usługami socjalnymi i opieką zdrowotną. Ostatni, ale równie ważny czynnik, który wyróżnia kolekcję Plaza, to jej przyjazny środowisku charakter: jest ona produkowana w 40% z materiału pochodzącego z recyklingu, więc spełnia podstawowe zapotrzebowanie rynku i całej branży projektowej związane z projektowaniem produktów o mniejszym wpływie na środowisko.