Efekt kamienia w spektakularnych formatach: elegancja Mystone Moon

czas trwania czytania minuty

Inspirowany kamieniem Moongrey, nowy gres o efekcie kamienia proponowany w dużych formatach do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

Mystone Moon to nazwa kolekcji z gresu porcelanowego wyraźnie inspirowanej kamieniem Moongrey, wydobywanym w Hiszpanii, w okolicach San Vicente, który charakteryzuje się strukturą budzącą skojarzenia z powierzchnią Księżyca. Szare tło ożywiają gdzieniegdzie jednolite kamienne wstawki, które nadają płytkom wyszukany i minimalistyczny wygląd, co sprawia, że harmonijnie komponują się one zarówno z bardziej rustykalnymi, ciepłymi wnętrzami – w połączeniu z drewnem – jak i z pomieszczeniami o nowocześniejszym, linearnym charakterze – w połączeniu z powierzchniami o efekcie cementu.

Powierzchnia Mystone Moon jest matowa, a dzięki zastosowaniu wyszukanej technologii StepWiseTM jedwabista i łatwa do czyszczenia, mimo niezwykłego efektu strukturalnego inspirowanego szorstkim kamieniem.

Trzy proponowane kolory (White, Grey i Anthracite) inaczej prezentują się na dwóch powierzchniach, naturalnej i strukturalnej. Najmniejszy format to 30×60 cm, ale piękno Mystone Moon jest szczególnie uwydatnione w najbardziej spektakularnych wersjach 90×90, 120×120 i 90×180 cm. Okładziny te są więc ciekawym rozwiązaniem do dużych przestrzeni, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych.

Wszystkie formaty mogą też być z powodzeniem stosowane do tworzenia okładzin tarasów i przestrzeni zewnętrznych, dzięki możliwości wykorzystania takiego samego efektu strukturalnego na płytkach w formacie 20 mm, odpowiednich także do układania w technice podniesionej oraz na sucho na żwirze, piasku i trawie. Jeśli chodzi o wnętrza, kolekcja oferuje ponadto dwie mozaiki z płytkami o wymiarach 5×5 cm, idealne do podkreślenia wybranych ścian w łazience i kuchni. Mozaiki są dostępne w trzech kolorach kolekcji, zarówno w wersji klasycznej, jak i kostkowej, charakteryzującej się bardziej wyszukaną linią.