Design

Ekspresyjność materiałów w ceramice

czas trwania czytania: 3 minuty

Ekspresyjność materiałów w ceramice

Willa marzeń i posągowy, choć funkcjonalny krajobraz. O dwóch instalacjach Marazzi na targi Cersaie 2021 opowiada Luca Bevini, Vice President Sales Export. Dla tych, co nie mieli okazji pojawić się osobiście, ale chcieliby jeszcze dać się zainspirować.

Na targach Cersaie 2021 przenieśliśmy Was do willi marzeń na pustyni, w której zastosowano materiały mające być efektem poszukiwań więzi z naturą i kolorami terytorium, na którym budynek ten się mieści. Materiały ceramiczne wykorzystano we wszystkich pomieszczeniach, zachowując wszędzie ciągłość pomiędzy wnętrzem i strefami zewnętrznymi, aby zapewnić niczym nieprzerwany efekt. Materiały dobrano z myślą o kontrastach (połysk – mat, mały format – duży format), jakie potrafią one stworzyć. W pomieszczeniach tego domu ukazano jednocześnie wszechstronny charakter gresu porcelanowego pod względem rozwiązań z zakresu wystroju wnętrz, wykazując jego praktyczność, higieniczność i wydajność.

Obserwując nowości kolekcji Marazzi, można było dostrzec potencjał wykorzystania tzw. Premium Technology marki Marazzi – od powierzchni antypoślizgowej StepWise po działanie antybakteryjne dzięki jonom srebra wprowadzonym do kolekcji Puro Marazzi Antibacterial, od bogactwa materiałów BodyPlus po druk cyfrowy o niezwykle wysokiej rozdzielczości na Sublime Sync i na powierzchniach super matowych Zero Glossy skończywszy – z myślą o coraz szerszym zastosowaniu od kuchni po strefy zewnętrzne, od stref SPA po baseny.

A w posągowym krajobrazie Marazzi Hub nie trudno było nie zauważyć możliwości mix&match, jakie oferują kolekcje Grande firmy Marazzi. Płyty z gresu porcelanowego w dużym formacie o efekcie kamienia, marmuru, metalu, żywicy i drewna zastosowano na podłodze, jako okładziny pionowe i powierzchnie wystroju wnętrz. Wykazując, jak bardzo „szyte na miarę” potrafią być te eleganckie i wyszukane materiały, coraz bardziej technologiczne i przyjazne środowisku.
Jeśli przegapiliście te sugestywne i stymulujące instalacje, możecie obejrzeć film, w którym opowiada o nich Luca Bevini, Vice President Sales Export.


Obejrzyj film

Obejrzyj film