Project Portfolio

Elegancja prostoty w stylu rustykalno-minimalistycznym

czas trwania czytania: 4 minuty

Elegancja prostoty w stylu rustykalno-minimalistycznym

Nieopodal Walencji mieści się Casa Velo, dwukondygnacyjny budynek o czystych liniach i symetrycznej przestrzeni. Zaprojektowała go pracownia Raul Garcia Studio, a wyróżnia się on rustykalnym i minimalistycznym stylem. Dominuje w nim biel, kontrastująca harmonijnie z odcieniami gresu o efekcie drewna z kolekcji Treverktrend, w wersji Rovere Miele, którą wybrano na wszystkie podłogi

Casa Velo to ukłon w stronę prostego piękna. Piękna o czystych liniach, z pokojami, do których wpada dużo światła, z jasnymi kamieniami i odcieniami. Budynek ten znajduje się w Siete Aguas, miejscowości o bogatej historii i tradycjach leżącej nieco ponad 50 km od Walencji. Cechuje się prostymi liniami i wyróżnia się na tle sąsiadujących budynków o wyraźnie rustykalnym stylu, utrzymując jednak wykorzystanie naturalnych materiałów. Autorem projektu jest Raúl García, architekt z Walencji.


Dwukondygnacyjny dom składa się z dwóch brył, które łączą się ze sobą, tworząc literę „L”, a dynamizm całości nadają występujące naprzemiennie tynk i okładziny z kamienia oraz delikatnie nachodzące na siebie oraz wystające bryły górnego piętra. Podobnie jak w przypadku całego domu na parterze dominuje biel, która tworzy wyraźny kontrast z odcieniem wybranego na podłogi gresu o efekcie drewna. „Dom pokryto w całości kolekcją Treverktrend w wersji Rovere Miele (format 25 x 150 cm), która na nowo oddaje to poczucie ciepła drewna w tak współczesnych środowiskach”, objaśnia architekt García, który podkreśla: „poza przyjemnym wyglądem estetycznym gres ma takie istotne zalety jak: niskie potrzeby związane z utrzymaniem i trwałość w miarę upływu czasu. Jako projektant nie myślę tylko o wydajności technicznej tego materiału, lecz także o jego wszechstronności, która pozwala na wykorzystanie go nie tylko we wszystkich pokojach, ale też na zewnątrz”.


Odcień Miele, wybrany spośród różnych, jakie są do wyboru w kolekcji gresu o efekcie drewna Treverktrend, z jego celowo niedoskonałym żyłkowaniem, nadaje jednolity charakter wszystkim pomieszczeniom tego domu, które – pod względem stylu – przypominają wnętrza domów północnoeuropejskich, często charakteryzujące się ściśle określonymi liniami i symetryczną przestrzenią. Na górnym piętrze domu znajduje się strefa nocna, z pokojami i łazienkami. Również pod względem wystroju wnętrz postawiono na minimalistyczny styl, prosty, wyrazisty i niezbędny, jeszcze bardziej podkreślając płynność i jednolitość pomieszczeń, jaką zapewnia gres porcelanowy.


Z zewnątrz odcień Rovere Miele łączy się z murem z kamienia, uwydatniając bryły geometryczne przecinane przez wielkie okna. Cała atmosfera jest relaksująca i wyrafinowana, otwarta na niekończącą się panoramę pełnej zieleni doliny, się naturalnym obraz, który można podziwiać każdego ranka.


​Ph. Adrian Mora Maroto

zapoznaj się z kolekcjami