<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/5455998644f1.css" type="text/css" media="screen, projection">

Design

Eskalacja wydajności

czas trwania czytania: 6 minuty

Eskalacja wydajności

Marazzi od zawsze poświęca znaczne zasoby na działalność badawczą. To coś, co markę tę wyróżnia i dzięki czemu olbrzymi jej kapitał stanowi obecnie obszerna wiedza technologiczna. Również w 2020 roku wprowadzono nowe rozwiązania premium do kolekcji firmy, zarówno tych już dostępnych w katalogu, jak i planowanych do wprowadzenia na rynek w najbliższych miesiącach. Zero Glossy, Sublime Sync® i BodyPlus® dołączają do technologii High Performance, Puro Marazzi Antibacterial i StepWise™, aby stworzyć niespotykaną gamę o doskonałej wydajności.

Przyjrzyjmy się szczegółowo wszystkim innowacjom, które w ostatnich miesiącach zdefiniowały tę szeroką gamę rozwiązań z zakresu wydajności powierzchni produkowanych przez Marazzi, wspólnie z systemami produktowymi przedstawionymi w nowym katalogu.

Zero Glossy to najnowszy efekt badań nad kolorami prowadzonymi w laboratoriach Marazzi, w których opracowano różnego rodzaju szkliwa charakteryzujące się bardzo niską odbijalnością światła, odpowiadającą światłu odbijanemu na powierzchniach naturalnych i mineralnych. Wykończenie Zero Glossy pozwala uzyskać powierzchnie wysoce matowe lub z tzw. efektem extra-matt, co stanowi jeden z najlepiej utrwalonych trendów w aranżacji wnętrz i idealnie spełnia najbardziej restrykcyjne parametry wydajnościowe.

Nowa technologia produkcji Sublime Sync pozwala na łączenie druku cyfrowego ze strukturą materiału tak, by zapewniać wysoką rozdzielczość. Zastosowanie na linii produkcyjnej najnowszej generacji czujników optycznych pozwala na niezwykle precyzyjny odczyt tekstur i możliwość powiązania ich z licznymi wzorami graficznymi, wykorzystując kalibrację stopni połysku i matowości szkliwa podczas układania. Dzięki tej technologii rysunek idealnie wpisuje się w teksturę materiału, co pozwala na osiąganie głębi i precyzji, jakiej nigdy dotychczas nie osiągano zarówno na powierzchniach naturalnych, jak i tych strukturalnych.

BodyPlus stanowi rozwinięcie badań w zakresie surowców oznaczające zmianę konsystencji mieszanek oraz większą jednorodność ich składu nawet w przekroju gresów produkowanych z wykorzystaniem technologii cyfrowej, a to przekłada się na gwarancję naturalności i wysokiej jakości w przypadku nawet najbardziej restrykcyjnych wymagań. Płytki z gresu BodyPlus produkowane są poprzez prasowanie mieszanek naturalnie barwionych surowców, do których wprowadzane są mikro otoczaki, granulki i płatki dostosowane kolorem oraz strukturą do powierzchni produktu.

Nie mniej ważna jest technologia High Performance, której zaawansowane procesy produkcyjne charakteryzują produkty z gresu porcelanowego przeznaczone na powierzchnie pionowe mające spełniać wymagania związane z wysokimi obciążeniami oraz na powierzchnie poziome o dużym natężeniu ruchu. Wykonane z zastosowaniem unikalnych technologii materiały ceramiczne High Performance są niesamowicie wydajne pod względem technologicznym i spełniają najsurowsze normy międzynarodowe oraz najbardziej restrykcyjne parametry wydajnościowe.

Do licznej rodziny najnowszych innowacji zalicza się również dwa ważne rozwiązania, które już zaprezentowano na rynku: Puro Marazzi Antibacterial i StepWise.

Puro Marazzi Antibacterialjest to nowa technologia antybakteryjna stosowana w przypadku powierzchni ceramicznych, wykonana w celu wyeliminowania nawet 99,9% bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów, szybko oraz skutecznie przeciwdziałając ich namnażaniu się oraz zapobiegając powstawaniu plam i nieprzyjemnych zapachów.Działanie antybakteryjne, przetestowane zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi, jest zapewniane przez zaawansowaną i unikalną obróbkę z wykorzystaniem jonów srebra wprowadzanych do materiału ceramicznego podczas procesu produkcji, co zapewnia aktywną i trwałą ochronę powierzchni w każdych warunkach oświetleniowych, również przy braku promieni UV.

StepWise jest to nowy proces produkcyjny charakterystyczny dla produktów o wysokiej odporności na poślizg, z powierzchnią miękką w dotyku i łatwą do czyszczenia ze względu na brak chropowatości powierzchni. Dzięki pracy nad wszystkimi fazami przemysłowymi, od badań surowców i szkliw, po sposób mielenia, prasowania i wypalania, StepWise™ stanowi nieodłączną cechę produktu, który nie ulega zmianie wraz z upływem czasu.