Fabric, okładziny ceramiczne o efekcie tkaniny do „ubierania” wszystkich wnętrz domu

czas trwania czytania minuty

Kolekcja inspirowana naturalnymi włóknami do okładania i dekorowania ścian z dyskrecją i oryginalnością

Jednym z najnowszych i najbardziej zaskakujących efektów powłok ceramicznych jest bez wątpienia efekt tkaniny: ceramika „ubiera” dziś dom niczym prawdziwy materiał, otula go i zdobi.

Fabric to nowa kolekcja Marazzi, białej masy ceramicznej, inspirowana fakturami i kolorami naturalnych włókien, takich jak bawełna, juta, len, płótno z konopi, wełna.

Fabric to kolekcja płytek ceramicznych stworzona z myślą o wrażeniach nie tylko wizualnych, ale również dotykowych, z trójwymiarowymi efektami, które wiernie odtwarzają fakturę tkaniny. Struktura Basket imituje tkaninę ze splotem wielu małych, wypukłych nitek, natomiast struktura Fold odtwarza fałdy tkaniny z delikatnym wzorem poziomych pasków.

Ponadto dzięki najnowocześniejszym technologiom druku cyfrowego graficzne i kolorystyczne efekty tkaniny oferowane są na trzech różnych rodzajach dekorów.

Canvas to dekor w pionowe pasy, tworzony przez mikrotekstury o różnych tonacjach kolorystycznych, zapewniający mocny efekt wizualny; z kolei dekor Taylor imituje patchwok z różnych kawałków tkanin, które wprowadzają grę ciepłych lub zimnych odcieni; wreszcie Tapestry, dekor o efekcie adamaszku z metalicznymi wstawkami, jest idealną propozycją dla miłośników odważnych aranżacji.

Rektyfikowany format 40×120 cm pozwala tworzyć okładziny ceramiczne z fugami ograniczonymi do minimum, natomiast niewielka grubość, zaledwie 6 mm, ułatwia układanie elementów na ścianie.

Fabric jest więc nową płytką Marazzi, stworzoną z myślą o tym, aby dzięki oryginalnej okładzinie ceramicznej nadać charakter łazience i kuchni, jednak kolekcja ta jest idealna również do tworzenia ciekawych akcentów dekoracyjnych w innych pomieszczeniach domu, w których okładziny ścienne są rzadziej wykorzystywanym rozwiązaniem, na przykład w salonie czy w sypialni. Fabric jest również doskonałym wyborem jako okładzina do wnętrz użyteczności publicznej, do przestrzeni restauracyjnych i hotelowych, czy też do pomieszczeń o charakterze komercyjnym.

Daj się zainspirować naszą galerią zdjęć