Fabryka dla nowego gresu technicznego Marazzi, SistemS

czas trwania czytania minuty

W Marlit – nowej, supernowoczesnej fabryce Marazzi – powstał nowy gres Sistem S: osiem kolorów i cztery powierzchnie umożliwiają zaprojektowanie każdej przestrzeni.

W przypadku przestrzeni publicznych lub komercyjnych, kiedy konieczne jest zastosowanie materiałów o wysokich parametrach technicznych, odpowiednich do intensywnego użytkowania, nowy gres Sistem S Marazzi stanowi optymalne i wysokowydajne rozwiązanie.

Materiał, który był inspiracją dla tej kolekcji, to zacierany cement. Starano się uzyskać efekt bardzo technicznej powierzchni, wytrzymałej i twardej, odpowiedniej również do przestrzeni takich jak lotniska czy stacje metra, a przy tym jak najbardziej przyjemnej i miękkiej w dotyku, dostępnej w kilku wersjach kolorystycznych: było to bardzo trudne wyzwanie, któremu udało się sprostać w nowym zakładzie produkcyjnym Marazzi – Marlit.

W nowym obiekcie, który powstał w wyniku połączenia i przebudowy dwóch fabryk na terenie historycznego zakładu przemysłowego Marazzi w Sassuolo i który został wyposażony w zaawansowane technologie najnowszej generacji, narodziła się kolekcja SistemS, łącząca w jednym produkcie piękno ceramicznych powierzchni, grafikę eleganckiego cementu i najwyższe parametry techniczne.

Paleta barw kolekcji SistemS, obejmująca 8 kolorów – Oliva, Antracite, Cenere, Grafite, Osso, Peltro, Taupe i Sand – wzbogaca i zmiękcza typowe kolory cementu, dodając do nich cieplejsze odcienie, zbliżone do naturalnych barw gliny i ziemi wulkanicznej.

Wśród powierzchni wyróżnia się najnowsza z nich, tadelakt, błyszcząco-matowe wykończenie inspirowane marokańską techniką o tej samej nazwie, pierwotnie wykorzystywaną w aranżacji hammamów i łazienek ogrodowych.

Oprócz tej nowej powierzchni o satynowym, niemal woskowanym wyglądzie, dostępne są trzy inne: naturalna, polerowana i strukturalna, co umożliwia zastosowanie kolekcji w wielu przestrzeniach, na podłogach i na ścianach, oraz na powierzchniach o różnych, nawet bardzo wysokich, wskaźnikach naprężenia.

Szeroki asortyment, głębia kolorów i różne wykończenia sprawiają, że SistemS jest idealnym sprzymierzeńcem również przy projektowaniu przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych w obiektach mieszkalnych.

Krótko mówiąc, wybór SistemS oznacza zaufanie uniwersalnej kolekcji o doskonałych właściwościach, odpowiedniej zarówno do powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych, i będącej w stanie zaspokoić wiele potrzeb: idealnie komponuje się ona z SistemU, kolekcją Marazzi z gresu o efekcie drewna, dostępną w tych samych kolorach.