Głębokie kolory, dekory geometryczne i kwiatowe: Poster przełamuje schematy

czas trwania czytania minuty

Poster, nowa kolekcja z gresu porcelanowego wykonana w 40% z materiału pochodzącego z recyklingu i z zastosowaniem technologii Puro Marazzi Antibacterial – która pozwala na wyeliminowanie z powierzchni szkodliwych drobnoustrojów i bakterii – to niespodziewany wymiar estetyczny i projektowy dekoracji oraz zrównoważonego rozwoju

Gama neutralnych i modnych barw kolekcji Poster – White, Ivory, Blue, Anthracite i Pottery – jest zainspirowana kolekcją Concrete Look marki Marazzi, w której delikatne odcienie i nieregularne elementy graficzne przywodzą na myśl siłę ekspresyjną betonu.

Wariant Pottery zainspirowany jest kolorami, jakie uzyskuje się z gliny, zmieniającymi odcienie w zależności od ilości zawartych w nich materiałów żelaznych.
Jakość estetyczna tego antycznego materiału okładzinowego jest proponowana na nowo w postaci bardziej innowacyjnej powierzchni z gresu porcelanowego: odpornego na zużycie, na ścieranie i na zarysowania, nieporowatego i nieulegającego zmianom na skutek wysokich temperatur czy promieniowania UV.

Pięć współczesnych barw idealnych, by tworzyć liczne rozwiązania typu mix&match z dekoracjami kwiatowymi, botanicznymi i geometrycznymi, jakimi dysponuje ta kolekcja – Hawaii, Zone, Florida i Exotic –; to idealne kompendium pozwalające na tworzenie zestawień o różnorodnych i nietypowych efektach, z myślą o uniwersalnych sposobach ułożenia zarówno na ścianie, jak i na podłodze.
Ultraodporna technika druku cyfrowego najnowszej generacji pozwala na pracę na wszystkich powierzchniach, a w przypadku każdej z nich można zyskać jednakową uniwersalność zestawianych elementów i zachować możliwości ekspresyjne, jakie zapewnia bogata gama propozycji dekoracyjnych.

Dwa formaty – 60 x 120 cm i 30 x 120 cm – o grubości 8,5 mm: oto rozmiary kolekcji Poster, która doskonale współgra również z kolekcjami Alba, Carácter i Plaza – zainspirowanymi szlachetnym charakterem powierzchni z kamienia, dotykowymi wrażeniami powierzchni drewnianych i estetyką surowego betonu –, które są powiązane z kolekcją Poster poprzez zastosowanie technologii Puro Marazzi Antibacterial.
W przypadku tych bowiem kolekcji Marazzi gwarantuje trwałą ochronę antybakteryjną.
Technologia Puro Marazzi Antibacterial czynnie stale usuwa bakterie oraz inne mikroorganizmy zanieczyszczające niezależnie od warunków oświetleniowych, zapewnia higienę i trwałość w czasie, nie zawiera ani nie uwalnia substancji szkodliwych oraz eliminuje plamy, nieprzyjemne zapachy czy inne czynniki powodujące zużycie.

Firma przyjęła całościową wizję wszystkich linii produktów i udostępnia klientom wyroby, które pod względem wydajności spełniają ich wymagania zarówno w przypadku zastosowań domowych, jak i w sektorze komercyjnym, w przestrzeniach wewnętrznych lub zewnętrznych, w strefach o znacznym narażeniu na zużycie i ze szczególnymi wymaganiami, jeśli chodzi o higienę oraz dezynfekcję.

Kolekcja Poster jest wykonana w 40% z materiałów pochodzących z recyklingu. Marazzi od zawsze dba o jakość ekologiczną całego cyklu przemysłowego produkcji, za który otrzymała certyfikaty potwierdzające zgodność z najsurowszymi normami międzynarodowymi.

Dzięki niskiemu wpływowi produktów na środowisko w ramach całego ich cyklu życia, począwszy od wydobycia i obróbki surowców aż po odzysk odpadów z rozbiórek, okładziny tej marki pozwalają jej zdobywać kredyty w ramach przyznawanych budynkom certyfikatów środowiskowych LEED i może ona szczycić się międzynarodowymi certyfikatami dla produktów: GreenGuard® oraz Declare.