Project Portfolio

Fantazja okładzin Marazzi w Gold House, w prowincji Katania

czas trwania czytania: 3 minuty

Gold House – Różne wnętrza na każdym piętrze - 1

Willa zaprojektowana tak, aby zaskakiwać różnymi wnętrzami na każdym piętrze oraz gresem o efekcie drewna i marmuru

Dom o powierzchni 300 m2 w San Gregorio di Catania w prowincji Katania, został zaprojektowany, aby zaskakiwać: architekt Tiziano Casesa nazwał go Gold House, ponieważ kolor złoty jest motywem przewodnim wszystkich jego wnętrz.

Willa zajmuje cztery piętra, ma duży ogród i basen.

Charakterystyczną cechą tego projektu jest różny klimat poszczególnych pięter, z różnymi wersjami i połączeniami koloru złotego, czasem bardziej tradycyjnymi i klasycznymi, czasem bardziej współczesnymi. Projektant chciał stworzyć na każdym poziomie inną przestrzeń, tak jakby były to różne scenografie teatralne zaprojektowane po to, aby zaskakiwać w różnych momentach dnia.

Architekt wybrał kolekcje Marazzi na okładziny Gold House: ogromny wybór dostępnych wykończeń to w rzeczy samej idealne rozwiązanie, kiedy trzeba spełnić najbardziej zróżnicowane wymagania projektowe.

Na parterze atmosfera jest nowoczesna z akcentem industrialnym: znajduje się tu pokój relaksacyjny utrzymany w odcieniach szarości, z niewieloma elementami wyposażenia, wyróżniający się ciekawą grą brył i linii, uzyskaną dzięki splotowi wybielonych brzozowych listew na ścianie i suficie. Posadzka z gresu o efekcie drewna z kolekcji Treverkhome (format 15x20 cm) z wykończeniem jesionu jest doskonała, aby nadać wnętrzu industrialny akcent, jakiego poszukiwał projektant.

W łazience architekt zdecydował się natomiast dodać akcent kolorystyczny, łącząc gres o efekcie drewna z okładziną z płytek ceramicznych w kolorze lime , w formacie 20x50 cm.

Po wejściu na pierwsze piętro atmosfera całkowicie się zmienia. Wnętrza są czarno-białe, w klimacie, który projektant określił jako „radical chic”: kryształ i drewno, czerwone akcenty (jak na przykład kanapa Chester Poltrona Frau) i marmur.

W takim kontekście idealnym wyborem są gresy Marazzi o efekcie marmuru z kolekcji Allmarble i Evolutionmarble, w formatach 60x60, 30x60 i 60x120 cm.

Na ostatnich piętrach urządzono sypialnie, duży pokój kąpielowy i garderobę o powierzchni 65 m2.

Odwiedźcie Gold House w naszej galerii zdjęć.