Gospodarstwo w otoczeniu monumentalnych drzew oliwnych w Apulii

czas trwania czytania minuty

W projekcie Masseria Borgo Ritella w Fasano, którego autorem jest projektant wnętrz Pino Brescia, pomieszczenia wykończono we współczesnym stylu. Materiały i kolory nawiązują do otoczenia, oddając ducha naturalnego kamienia

W krajobraz wzgórz i morza, wiekowych drzew oliwnych, kolorowych bugenwilli i pachnących gajów cytrusowych Apulii harmonijnie wpisuje się ekskluzywny obiekt Masseria Borgo Ritella w Fasano.
Autorem projektu renowacji jest Pino Brescia, projektant wnętrz znany między innymi z projektów innych ważnych ośrodków wczasowych w okolicy, a zaprojektowany przez niego hotel o niesamowitym uroku dysponuje przepięknym basenem i otoczony jest monumentalnymi drzewami oliwnymi oraz figami indyjskimi.

To luksusowy obiekt hotelowy w śródziemnomorskim stylu, ale jednocześnie współczesny i designerski, tak by zapewniać gościom relaksujący pobyt i tak cenioną obecnie prywatność. Eleganckie i przestronne pokoje różnego typu – Luxury Suite, Family Suite, Superior i Deluxe typu double room – dysponują wszelkimi niezbędnymi elementami komfortu, o które zadbano w najdrobniejszych nawet szczegółach. Zastosowano w nich meble z drewna lakierowanego na biało i drewna w kolorze naturalnym oraz nowoczesny sprzęt, który harmonijnie łączy się z elementami świadczącymi o dawnej apulijskiej architekturze.

W pokojach dominują biel i beż – kolory, które dodatkowo podkreśla kolekcja Carácter  Mix Beige z gresu porcelanowego o efekcie kamienia z widocznymi na powierzchni kamyczkami, tutaj w formacie 60 x 120 cm, zastosowana na podłogach pokoi, jako okładzina łazienek, a także w przypadku niektórych ścian i blatów kuchennych w pokojach Deluxe. To wszechstronna i przyjazna środowisku kolekcja, wykonana w 40% z materiału pochodzącego z recyklingu z zastosowaniem dwóch technologii Premium: Puro Marazzi Antibacterial, która usuwa do 99,9% bakterii, i StepWise, która sprawia, że powierzchnie są antypoślizgowe, a jednocześnie łatwe w czyszczeniu.

„Wybrałem Carácter marki Marazzi, ponieważ najnowszej generacji gresy stawiane są na równi z innymi szlachetnymi oraz cennymi materiałami. Stosowanie ich bez wątpienia budzi zainteresowanie, ponieważ nie tylko zapewniają one liczne możliwości dzięki ich niewielkiej grubości i masie, ale też cechują się doskonałymi parametrami technicznymi i wysoką jakością”, opowiada Pino Brescia.

Projekt zrealizowany we współpracy z F.lli Vinci.
Zdjęcia: Francesco Vignali