Grande: gdy wyobraźnia nie ma granic

czas trwania czytania minuty

Gres porcelanowy w formie dużych płyt poszerza i tak już bogatą kolekcję o nowe rozwiązania o efekcie marmuru, kamienia, żywicy i metalu. Do katalogu dodano bowiem Grand Carpet, wzór „perskiego dywanu” autorstwa Antonia Citteria i Patricii Viel. Idealne rozwiązanie do pomieszczeń pełnych sugestii na okładzinach i umeblowaniu

gamę kolekcji Grande, która teraz jest jeszcze bogatsza o rozwiązania z zaskakującymi efektami. Nie tylko nowe powierzchnie o efekcie kamienia czy marmuru: w katalogu przewidziano również modne kolorowe żywice, nowe metale, a wręcz specjalną kolekcję Grand Carpet, z zaprojektowanym przez Antonia Citteria i Patricię Viel wzorem, który nawiązuje do motywów perskich dywanów, ale w dużej skali.

Nowy katalog Grande to narzędzie pełne inspiracji niezbędnych podczas projektowania różnych pomieszczeń: od sektora mieszkaniowego po sektor hotelarski, od biur po przestrzenie publiczne, a także mocno uczęszczane przestrzenie sektora kontraktowego, od zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych na okładzinach fasad, również wentylowanych skończywszy. Kolekcja Grande poszerza swoje horyzonty pod hasłem stylu i eklektyzmu przewidzianych w niej rozwiązań, i nie brakuje w niej też produktów do zastosowań „szytych na miarę”.

Płyty w dużym formacie występują w czterech rozmiarach (120 x 120, 120 x 240, 120 x 278 i 160 x 320), o grubości 6 mm, a zaprojektowano je tak, by dzięki nim można było realizować liczne różne koncepcje: od ponadczasowego piękna marmurów we współczesnej i modnej odsłonie po najbardziej szlachetne weneckie lastryko; od spontanicznej elegancji najrzadszych kamieni po efekty barwowo-dotykowe żywic; od odcieni typowych dla cementu po mineralny urok metali. Powstają więc powierzchnie z gresu porcelanowego, w którym piękno idzie w parze z wydajnością technologii Marazzi i jakością ekologiczną całego cyklu produkcji, certyfikowanego zgodnie z najwyższymi standardami międzynarodowymi, które sprawiają, że budynki, w których go zastosowano, zdobywają tzw. kredyty LEED®.

Grande to obecnie gama bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej: aż 29 propozycji Marble Look, od najcenniejszych marmurów po lastriko z wykończeniem błyszczącym, matowym lub satynowym, w tym między innymi nowe Bianco Arni, Verde Cipollino, Verde Borgogna i Quarzo Bluegrey. W przypadku Stone Look do pięciu wariantów już występujących w kolekcji dołączają kamienie Limestone Ivory i Sand. W Resin Look wyróżniają się nowe kolory Verderame, Azzurro, Vinaccia, Senape i Bluette, dzięki którym teraz do wyboru jest aż 13 propozycji, a które tworzą konsystencje chromatyczne i materiałowe idealne nie tylko jako okładziny ścian, lecz także podłóg i mebli. Sześć jest nowych odcieni Concrete Look, aby nadawać pomieszczeniom osobliwy charakter o „surowym” efekcie, który przypominać ma miejskie lofty. Z kolei w przypadku Metal Look dostępne są 3 propozycje, między innymi nowy Corten pozwalający na zgłębianie mineralnego uroku metali.