Gres antybakteryjny, który sprawia, że kamień odnajduje swe zastosowanie zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz

czas trwania czytania minuty

Carácter: pierwsza kolekcja wykorzystująca nową technologię Puro Marazzi Antibacterial

Bogatą w rodzaje wykończenia i formaty kolekcję Carácter zaprojektowano nie tylko z myślą o wszechstronności, lecz też z myślą o potrzebach obecnych czasów, w których gwarancja większej higieny i czystości jest niezbędna już nie tylko w środowisku domowym.

Carácter jest to bowiem pierwsza kolekcja, która łączy w sobie nową technologię dla powierzchni ceramicznych Puro Marazzi Antibacterial, potrafiącą wyeliminować nawet 99,9% bakterii i szkodliwych mikroorganizmów, z patentem StepWise™, który – za sprawą procesu wykorzystującego w 40% materiały pochodzące z recyklingu – zapewnia miękkość, łatwość czyszczenia i antypoślizgowość powierzchni.

Działanie antybakteryjne, możliwe dzięki obróbce wykorzystującej jony srebra w trakcie procesu produkcji, przed wypaleniem w temperaturze 1200°C, utrzymuje się przez cały cykl życia produktu i działa nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia: jony srebra naturalnie wiążą się z enzymami, białkami, błonami komórkowymi i DNA, blokując proliferację bakterii i grzybów, bez konieczności aktywacji procesu promieniami UVA.

 

Carácter jest to kolekcja o efekcie kamienia, z gresu porcelanowego i z ceramiki, przeznaczona zarówno na podłogi, jak i na okładziny.

Przy użyciu gresu porcelanowego Carácter może tworzyć trzy bardziej jednolite powierzchnie, w kolorach Blanco, Arena i Greige, oraz trzy struktury zróżnicowane, między innymi z wielokolorowymi otoczakami, Mix Multicolor, Mix Greige i Mix Gris, w wariantach naturalnym do wnętrz i strukturalnym na powierzchnie zewnętrzne, oba dostępne w formatach 60 x 120, 60 x 60 i 30 x 60 cm.

Jeśli stosowana jest jako okładzina, ceramiczna kolekcja Carácter występuje w trzech kolorach, Arena, Blanco i Greige, ale dostępna jest też struktura Walltone 3D, łącząca w sobie dwie mikro tekstury, łatwo dopasowywane do otaczającego tła. Dekor Quad – stworzony z dwunastu nieregularnych kwadratowych modułów – nawiązuje do ręcznego procesu obróbki kamienia, odtworzono w nim bowiem, na przemian, wątki geometryczne oraz charakterystyczne nacięcia.

Można zestawiać ze sobą różne wykończenia ton w ton lub zastosować kontrast odcieni otoczaków, przesuwając i łamiąc jednolity charakter powierzchni, zarówno poziomych, jak i pionowych. Powstają w ten sposób kreatywne aranżacje wnętrz o nieoczekiwanych efektach.

 

Carácter można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, od sektora kontraktowego po środowiska domowe. Jest to reakcja na coraz częściej powstające projekty przestrzeni uniwersalnych i hybrydowych, w których ciągłość między wnętrzem i zewnętrzem to już niemal standard.