Cały urok starego drewna w gresie porcelanowym Treverkdear

czas trwania czytania minuty

Kolekcja dla tych, którzy poszukują piękna dawnego drewna i praktyczności gresu.

Jeśli to prawda, że drewno jest materiałem, który nigdy nie znudzi się w architekturze, równie prawdziwe jest stwierdzenie, że trendy w temacie drewna zmieniają się wraz z upływem czasu. Po latach propozycji, które odzwierciedlały ultraminimalistyczny, czysty i nowoczesny design, dziś zdecydowanie najbardziej podoba się drewno stylizowane na stare.

Również parkiety są poddawane odpowiedniej obróbce w celu uzyskania efektu „postarzenia”, tak aby wyjść naprzeciw tej modnej tendencji, która kładzie nacisk na urok przeszłości, a nie na doskonałość rzeczy.

Zgodnie z tą filozofią powstała nowa kolekcja gresu Marazzi o efekcie drewna, Treverkdear, inspirowana dużymi deskami dawnych drewnianych podłóg.

Żyłkowanie imituje drewno dębowe, szczególnie cenione za ciepły klimat, jaki tworzy. Trzy wersje, w jakich jest dostępna kolekcja Treverkdear – Beige, Brown i Natural – podkreślają naturalny efekt drewna w trzech różnych tonacjach kolorystycznych, od najjaśniejszej do najciemniejszej.

Również format nawiązuje do starych desek: 25×150, 20×120 cm. Kolekcja Treverkdear jest dostępna również w wersji pogrubionej do 20 mm, aby umożliwić uzyskanie efektu ciągłości między okładziną wewnętrzną i zewnętrzną.

Aby uzyskać perfekcyjne wnętrze inspirowane dawnymi włoskimi materiałami budowlanymi, kolekcję Treverkdear można łączyć z kolekcją Pinch, imitującą inną posadzkę typową dla domów z minionych epok: weneckie lastriko w formacie kwadratowym i prostokątnym.

Można też wykorzystać kolekcję D-Segni: odtwarza ona urok ręcznie wykonanych płytek cementowych, w klasycznym formacie 20×20 cm. Spróbuj na przykład połączyć deski Treverkdear z fragmentem posadzki pokrytym płytkami D-Segni imitującymi płytki cementowe, aby stworzyć efektowną dekorację podłogi.

Doskonałym rozwiązaniem jest również połączenie serii Treverkdear z gresem Fresco, który nadaje efekt tynku wapiennego, pozwalając uzyskać idealną przestrzeń wstylu wabi sabi.

Daj się zainspirować naszą galerią zdjęć i wybierz idealne dla Ciebie połączenie.