Treverkcountry, gres o efekcie drewna dla miłośników rustykalnego, a jednocześnie nowoczesnego klimatu

czas trwania czytania minuty

Jak stworzyć doskonały styl country chic, w którym rustykalne drewno jest głównym bohaterem aranżowanych wnętrz?

Całe piękno drewna, ale bez konieczności rezygnacji z praktycznych aspektów gresu: oto dlaczego płytki o efekcie drewna stały się jednym z ulubionych rozwiązań wielu klientów i projektantów.

Szczególnie dziś, kiedy styl country powrócił do łask, drewno wciąż jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych; ostatnio najmodniejszy jest tak zwany styl country-chic z cechującą go mieszanką elementów rustykalnych i nowoczesnych.

Nowy styl country wykorzystuje surowe materiały i rustykalne wyposażenie w połączeniu z elementami o bardziej współczesnym wzornictwie, a w porównaniu z klasycznym stylem country charakteryzuje się jaśniejszymi i bardziej neutralnymi paletami barw oraz tkaninami o naturalnych wzorach, które zastąpiły tradycyjne kwiatowe nadruki i tartan. Jest to więc styl wyposażenia wnętrz, który zachowuje ciepłą, przytulną i rustykalną atmosferę tradycyjnego stylu country, oczyszczonego z jego najbardziej klasycznych elementów.

W takim klimacie o neutralnych odcieniach zostaje szczególnie podkreślona i uwydatniona struktura drewna, które samo w sobie staje się elementem dekoracyjnym. W związku z tym to właśnie pełne niedoskonałości, stare drewno, często pochodzące z odzysku, stanowi idealny materiał, aby nadać urządzonym w takim stylu wnętrzom pożądany charakter i głębię.

Właśnie tym nowym stylem country inspirowana jest kolekcja Treverkcountry Marazzi, gresu o efekcie rustykalnego parkietu: to płytki, które nawiązują do pełnych uroku parkietów nadgryzionych zębem czasu, nadając im współczesny wymiar i zapewniając doskonały efekt estetyczny.

Po wybraniu gresu porcelanowego o efekcie drewna pozostaje jednak często pewna wątpliwość: skąd możemy mieć pewność, że po ułożeniu gresu efekt estetyczny będzie naprawdę przypominał naturalne drewno?

Poza jakością samego materiału istotne są pewne szczegóły, na które należy zwrócić uwagę podczas układania płytek, na przykład kolor fug: jeśli wykonamy je w tym samym odcieniu, co kolor płytek, efekt końcowy będzie dużo bardziej naturalny.

Poza tym dla zapewnienia jeszcze bardziej realistycznego efektu gresu zaleca się układać naprzemiennie płytki o różnych formatach, tak aby tekstura sprawiała wrażenie ruchu i aby uniknąć powtarzania się wzorów. Dlatego seria Treverkcountry jest dostępna w nowych formatach, 10×100 i 13×100 cm, które układa się wyłącznie razem.

 

Daj się zainspirować naszą galerią zdjęć.