Gres o efekcie majoliki: Lume wzbogaca kolekcję Crogiolo.

czas trwania czytania minuty

Majolikowe „cegiełki”, połyskujące i niezwykle kolorowe, do pogodnych wnętrz w stylu vintage

Tradycyjne majoliki stanowią część historii włoskiej architektury i mają naprawdę wielu wielbicieli. Nie wszyscy jednak są w stanie zaakceptować ich delikatność i poświęcić odpowiednią dawkę uwagi takiemu rodzajowi płytek. To dlatego gres porcelanowy o efekcie majoliki tak bardzo się podoba: z estetycznego punktu widzenia nadaje równie elegancki co oryginalny efekt, zapewniając jednocześnie łatwość czyszczenia i praktyczność gresu, którego właściwości techniczne są przecież powszechnie znane.

Lume jest to kolekcja płytek gresowych o efekcie majoliki, w której – dzięki drobiazgowym badaniom emalii i kolorów oraz zaawansowanej technologii produkcyjnej – odtworzono nieregularny charakter tradycyjnych „cegiełek” wykonywanych ręcznie: w ten sposób jest ona w stanie na nowo odtworzyć intensywność barw i materiałowy efekt zapewniany przez majolikę. Gama Lume ma wzbogacać ładunek stylistyczny kolekcji Crogiolo, w której skład wchodzą również D_Segni Blend, D_Segni Colore, D_Segni Scaglie, D_Segni, Scenario i Zellige.

W dowód uznania za jej oryginalny charakter i elegancję Lume zdobyła ostatnio nagrodę Archiproducts Design Award za najlepszy designerski produkt w kategorii „Finishes” („Wykończenia”).

Kolorowe, błyszczące, celowo niedoskonałe, z kropkami i smugami: płytki z kolekcji Crogiolo są wyjątkowe, dokładnie takie, jakie były majoliki, którymi są one zainspirowane. Dostępne są w 6 wyrazistych i modnych kolorach: White, Black, Green, Blue, Musk i Greige.

Oryginalny format – 6 x 24 cm – pozwala na układanie ich zarówno w poziomie, jak i w pionie, zapewniając pokaźne możliwości projektowe, dodatkowo poszerzane przez niezwykle proste krawędzie, które pozwalają ograniczyć fugi do niezbędnego minimum.

Ponieważ jest to gres, Lume można układać również na podłodze (w środowiskach mieszkalnych, w których po podłogach nie chodzi się tak często), ale oczywiście najlepiej sprawdza się jako okładzina ścienna (zarówno w środowisku mieszkalnym, jak i w sektorze kontraktowym), gdzie jej powierzchnia może zapewniać unikalny efekt strukturalny oraz intensywną grę światła i kolorów typowych dla majoliki.