Gres o efekcie marmuru i błyszczące cegiełki: niecodzienne kontrasty w stylowych wnętrzach

czas trwania czytania minuty

Crogiolo Lume i Allmarble razem w ramach projektu nowej cukierni w Czarnogórze

W projektowaniu wnętrz lokali usługowych i barów często trudno jest odnaleźć właściwą kombinację okładzin i efektów strukturalnych. W zależności od wymagań zleceniodawcy poszukuje się żądanej atmosfery, jednocześnie dążąc do realizacji niezwykle efektownego i atrakcyjnego dla przechodniów wnętrza.
 

 

W tym projekcie otwartej niedawno przy typowej nadmorskiej promenadzie w miejscowości Bar, w Czarnogórze, cukierni konieczne było stworzenie środowiska, które mogłoby przyciągnąć różnego rodzaju klientów, zarówno lokalnych, jak i zagranicznych. Wybrana paleta kolorów jest wyrazista i modna, a wśród materiałów znajdziemy zarówno ceramikę, jak i kamień, ale też aksamit i tapetę. Kluczowe bowiem znaczenie miały okładziny ścienne i podłogowe: wszystkie razem zdołały stworzyć kolorowy i przytulny lokal.
 

Crogiolo Lume  i  Allmarble idealnie wpisują się w ten projekt, zapewniając udane połączenie efektów materiałowych. Wybrano oryginalny sposób ułożenia Allmarble, gresu o efekcie marmuru w formacie 30 x 60, wybranego na podłogę w dwóch kolorach, Statuario i Elegant Black, naprzemiennie, tak by stworzyć dekor w formie pasków.

Prawdziwie wybuchową mieszankę stanowi zestawienie odcieni black & white na podłodze i ladzie z kontrastującą z nimi, zastosowaną na pokrytych aksamitem krzesłach, zielenią, która nawiązuje jednocześnie do tapety pokrywającej jedną ze ścian oraz do płytek z gresu porcelanowego z kolekcji Crogiolo Lume, wybranych również w zielonym kolorze w ich pierwotnym formacie, czyli 6 x 24 cm. Tak niespodziewane zestawienie zapewnia tym wnętrzom niesamowite kolory i styl.
Powierzchnia błyszcząca Lume – kolekcji, która zdobyła nagrodę Design Awards Archiproducts – płynnie łączy się z połyskującą ścianą, pokrytą marmurem, na którym wyróżnia się logo cukierni.

W efekcie powstał lokal, który niewątpliwie robi wrażenie na przechodniach, bowiem łatwo dostrzegają oni kontrasty kolorów i detale wykończenia przez duże szyby wychodzące na ulicę. Jest to doskonały przykład tego, jak czasami oryginalne kontrasty między efektami strukturalnymi, nieskończone obecnie dzięki potencjałowi gresu porcelanowego, pozwalają stworzyć wnętrza o niezwykle silnym charakterze.

 

Projekt wnętrza: Studio Art&Craft