Gres o efekcie weneckiego lastryko do lokalu w stylu tropikalnym

czas trwania czytania minuty

W Palermo otwiera się mała hawajska restauracja, a architekci stawiają na płytki Pinch

Niedawno w samym centrum Palermo otwarto Poké Boll, kolorowy lokal, który serwuje na wynos pokè, typowe danie hawajskie na bazie surowej ryby, które w ostatnich latach zyskało popularność również we Włoszech.

Projekt renowacji restauracji powierzono zespołowi architektów ze studia Didea, który zadbał o projekt stylistyczny i reorganizację funkcjonalną pomieszczeń – powierzchni obejmującej około 60 metrów kwadratowych, która wcześniej zajmowana była przez pizzerię. Zamiarem było stworzenie lokalu w egzotycznym stylu, który kolorami i atmosferą doskonale oddawałby ducha tropików.

Aby uzyskać taki efekt, projektanci postawili przede wszystkim na kolory, jaskrawe i obecne we wszystkich pomieszczeniach lokalu, i na dekoracje roślinne, występujące głównie na wielokolorowej tapecie na ścianach. Aby podkreślić inspirację egzotyką, elementy wykończenia stanowią również liczne rośliny, zarówno podwieszane do sufitu, jak i umieszczone na ścianach: na przykład kratownice głównych drzwi w całości pokryto roślinami, niesamowicie podkreślającymi wejście do lokalu, za którym od razu znajduje się lada, przy której przygotowywane są poké.

Chęć nawiązania do atmosfery i powierzchni naturalnych sprawiła, że architekci postawili na gres o efekcie weneckiego lastriko z kolekcji Pinch, wybrany zarówno na podłogę, jak i jako okładzina ścian w ich dolnej części. Kolekcja ta dostępna jest w 5 kolorach, od białego po czarny: wybrany odcień szary (Dark Grey) doskonale komponuje się z przypominającym dżunglę stylem lokalu i podkreśla kobaltowy błękit – kolor, który znalazł się na meblach oraz elementach architektonicznych. Urok weneckiego lastriko, odwzorowanego na gresie porcelanowym, zapewnia tej restauracji współczesny i modny wygląd, który jest wyszukany i nieformalny zarazem.

 

Zdjęcia:

Projekt: Studio Didea 

Usługi fotograficzne Serena Eller