Posadzki zewnętrzne: gresy o najwyższych parametrach i grubości 20 mm

czas trwania czytania minuty

Kolekcje Marazzi z gresu o grubości 20 mm umożliwiające stworzenie ciągłości między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną

 

Nadchodzi wiosna, a wraz z tą piękną porą roku również chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aby lepiej wyeksponować ogrody, tarasy i otwarte przestrzenie, jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest ułożenie posadzki z gresu przeznaczonej do zastosowań zewnętrznych, gdyż opcja ta zapewnia wysokie parametry techniczne, a ponadto jest atrakcyjna estetycznie.

Przy dokonywaniu wyboru posadzki zewnętrznej należy uwzględnić kilka aspektów technicznych, które nie są tak istotne w przypadku posadzek wewnętrznych: przede wszystkim musi ona mieć właściwości antypoślizgowe, musi być wodoodporna oraz musi się charakteryzować odpowiednią odpornością na obciążenia i na zużycie. Gres porcelanowy o grubości 20 mm gwarantuje wszystkie te właściwości, ponadto może być zarówno klejony, jak i po prostu układany na żwirze, trawie lub piasku bądź na podłodze podniesionej

Z estetycznego punktu widzenia wybór posadzki zewnętrznej oznacza znalezienie wykończenia, które będzie współgrać zarówno z otoczeniem zewnętrznym, jak i z wnętrzem domu. Aktualnie obowiązującym trendem jest wybór na posadzkę zewnętrzną wykończenia zapewniającego ciągłość z posadzką wewnętrzną: opcja taka jest możliwa dzięki nowym kolekcjom Marazzi z gresu o grubości 20 mm.

Treverkdear20 to gres do zastosowań zewnętrznych o efekcie drewna, zapewniający idealną ciągłość między przestrzenią zewnętrzną a posadzką wewnętrzną wykonaną z drewna lub z gresu o efekcie drewna. Jego format 40×120 cm przypomina duże drewniane deski i jest on idealnym materiałem do tworzenia zewnętrznych ścieżek, który można stosować na przykład na terenie kąpielisk jako trwałe rozwiązanie, również ze względu na możliwość układania na sucho, bezpośrednio na piasku.

Z kolei Mystone Ceppo di Gré20, o naturalnym efekcie charakterystycznej włoskiej skały zawierającej w swojej strukturze otoczaki, jest dostępny w 4 kolorach, od beżu do antracytu, poprzez odcienie bliższe naturalnej barwie tej skały, greige i grey. Material20 to propozycja do zastosowań zewnętrznych z serii Material, gres porcelanowy o efekcie cementu, z jego nieperfekcyjną, lekko zużytą i opalizującą teksturą.