Treverklife, gres porcelanowy o efekcie dębu inspirowany palami z weneckiej laguny, zwanymi briccole

czas trwania czytania minuty

Urok niedoskonałości w gresie o efekcie dębu, na którego powierzchni widać ślady upływu czasu

Dziś gres o efekcie drewna ma tak realistyczny wygląd, że imituje również typowe niedoskonałości materiału, z którego czerpie inspirację.

Drewno jest żywym produktem natury, jego urok polega na tym, że zmienia się ono w czasie i że na jego powierzchni widoczne są ślady tych zmian: to właśnie te niedoskonałości są elementami, które wyróżniają najnowsze i najbardziej wyszukane kolekcje płytek o efekcie drewna.

Nowa kolekcja Treverklife Marazzi proponuje gres porcelanowy o efekcie drewna, inspirowany bardzo specyficznym rodzajem zużycia, typowym dla pali z weneckiej laguny, zwanych briccole.

Pamiętacie, jak wyglądają grube dębowe słupy wbite w wody laguny, wyznaczające drogi wodne dla łodzi? Kolekcja Treverklife czerpie inspirację właśnie z tych specyficznych drewnianych struktur, odtwarzając w gresie cały urok starego dębu erodowanego przez sól morską i małe mięczaki. To gres piękny wizualnie i niezwykły w dotyku.

Treverklife tworzy ciepły i przytulny klimat: trzy dostępne kolory – Honey, Cherry i Walnut – to trzy różne odcienie tego samego materiału, naturalnego dębu, z ciepłą nutą, o którą wzbogaca się on pod wpływem długiej ekspozycji na słońce.

Również format Treverklife nawiązuje do historii i tradycji: kolekcja jest dostępna w dwóch rozmiarach płytek, 25×150 i 20×120 cm, które przywodzą na myśl stare posadzki z drewnianych desek. Aby jednak pozostawić przestrzeń dla wyobraźni, kolekcję Treverklife wzbogacono również o dwie opcje dekoracyjne: dekorację „Industrial”, z ukośnym motywem przedstawiającym różne odcienie drewna, oraz mozaikę z płytek sześciokątnych w różnych tonacjach dębu.

Treverklife to idealna posadzka, aby wnieść ciepło do każdego pomieszczenia, wprowadzić klimat retro do wnętrz domowych i do małych lokali komercyjnych, nadać osobowość nawet najbardziej współczesnym przestrzeniom.