Project Portfolio

Gresy Treverkhome i Block tworzą design wspaniałej willi na Sycylii

czas trwania czytania: 4 minuty

Gres Treverkhome i Block w wilii na Sycylii - 1

Gres o efekcie drewna i gres o efekcie żywicy, dwa efekty strukturalne wybrane przez studio architektoniczne arch165 do realizacji projektu renowacji prywatnego apartamentu w głębi Sycylii.

Projekt w minimalistycznym stylu, gdzie czyste linie geometryczne i biel ścian, charakteryzujące nowy wystrój, współgrają z kolorami natury. Połączenie czysto naturalnych materiałów, takich jak metal, kamień i drewno sprawia, że każde pomieszczenie jest inną przestrzenią, o niepowtarzalnej, osobistej i pełnej równowagi atmosferze. We wnętrzach naturalne drewno dominuje nad przestrzenią, wprowadzając do niej, poprzez grę odcieni, struktur i słojów, ciepłe i relaksujące światło.

Ciągłość pomieszczeń uzyskano dzięki ułożeniu jednej posadzki z gresu o efekcie drewna, należącej do kolekcji Marazzi Treverkhome, z wykończeniem „klon”.

W strefie dziennej oraz w sypialni różne odcienie i wykończenia w połączeniu z linearnym stylem nadają elementom wyposażenia, w całości wykonanym przez lokalnych rzemieślników, silny charakter, w którym spotykają się tradycja i wzornictwo.

Natura zawsze była źródłem inspiracji również przy aranżacji okładzin wewnętrznych: w łazience strefy dziennej prysznic został zaprojektowany jako naturalny wodospad, w którym lekkość wody kontrastuje z masą otaczających go ścian działowych.

Centralną pozycję kamiennego bloku podkreśla ciągłość tylnej ściany, zaprojektowanej jako jedna powierzchnia, gdzie płytki z gresu porcelanowego Block, dzięki ich zacieranej powierzchni, tworzą efekt żywicy. Wybór koloru Grey z matowym wykończeniem nawiązuje do czystej materii surowego cementu, tworząc właściwą równowagę z drewnem półki i błyszczącą powierzchnią porcelany armatury sanitarnej.

Tworząc aranżację łazienki przy sypialni szczególną uwagę zwrócono na wybór elementów wykończeniowych, gdyż łazienka ta została zaprojektowana nie tylko do celów użytkowych, lecz także jako prywatna strefa wellness.

Tutaj również kluczowym elementem jest drewno, posadzka z gresu porcelanowego o efekcie drewna Treverkhome wznosi się pionowo i pokrywa ściany, które stają się prawdziwymi elementami wyposażenia, tworząc ciągłość pomiędzy powierzchniami pionowymi i poziomymi.

Wybór formatu 120x20 cm, połączony z naprzemiennym ułożeniem odcieni klonu, modrzewia, kasztana i brzozy, o silnym oddziaływaniu estetycznym, z widocznymi słojami i sękami, oddaje prawdziwą esencję żywego drewna.

Projektanci: arch165 arch. Di Franza i Sgrò.

Kolekcje wykorzystane w projekcie: Block i Treverkhome

zapoznaj się z kolekcjami