Home tour: różne efekty gresu w willi jak z marzeń w Marsali

czas trwania czytania minuty

Odkryj w projekcie kolekcje Stonework, Block, Essenziale, Paint i Materika

Jest wielu takich, którzy twierdzą, że Marsala przypomina raj. Miasto leży w najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Sycylii, na skrawku ziemi całowanym przez zachwycające zachody słońca nad Morzem Śródziemnym. Za morzem po jednej stronie jest Afryka, a po drugiej Sardynia. Niedaleko od wybrzeża czaruje swym pięknem wyspa Favignana.

Bujna przyroda, plaże z krystalicznie czystą wodą, słońce, oślepiające światło: to właśnie w tym rajskim miejscu wznosi się nowoczesna prywatna willa otoczona palmami i podzielona na pojedyncze domy z trawnikami i basenem.

Projekt architektoniczny jest minimalistyczny i linearny, z przewagą bieli. Czysta biel poszczególnych domów odcina się na tle zieleni trawników i błękitu nieba, które odbija się w basenie. Przestrzenie są bardzo duże, a idealna harmonia stref wewnętrznych i zewnętrznych została dodatkowo podkreślona poprzez zastosowanie przeszklonych ścian, dzięki którym wnętrze domu jest pełne światła i słońca. W tworzeniu tej harmonii dużą rolę odegrało też pokrycie posadzek wewnętrznych i zewnętrznych tym samym materiałem: kolekcja Stonework, składająca się z przepięknych płytek z gresu porcelanowego o efekcie kamienia, została wykorzystana w całej willi w dwóch różnych formatach, 60×60 cm (indoor) i 30×60 cm (outdoor), wszędzie w tym samym kolorze (neutralnym szarym), od strefy dziennej po strefę nocną, od łazienek po przestrzenie zewnętrzne z podcieniami.

Tylko siedziska na tarasach dachowych, w prywatnych strefach, gdzie można cieszyć się zachodem słońca w atmosferze pełnego relaksu, pokryte są płytkami ozdobionymi naprzemiennie ułożonymi wzorami geometrycznymi z gresu porcelanowego o efekcie żywicy z kolekcji Block, w formacie 15×15 cm.

W łazienkach powraca taki sam schemat kolorystyczny, z wykorzystaniem tej samej szarej posadzki oraz białych i błyszczących okładzin ściennych z różnymi efektami strukturalnymi i trójwymiarowymi. Essenziale, kolekcja charakteryzująca się jedwabistą powierzchnią, została zaproponowana zarówno w wersji gładkiej, jak i z tłoczoną kwiatową dekoracją, która ożywia dwie ściany.

Do drugiej łazienki wybrano efekt cementu o matowej powierzchni z kolekcji Paint, natomiast trzecią urozmaicono poprzez zastosowanie płytek o falistym tłoczeniu 3D z kolekcji Materika, nagrodzonej Ceramics Design Award 2015 za dynamiczną strukturę i cienkowarstwowość.

 

 Serwis zdjęciowy opracował Alfio Garozzo.