Home Tour: Treverkview rozświetla pomieszczenia mieszkania w stylu skandynawskim

czas trwania czytania minuty

Para młodych ludzi postanowiła wybrać do swojego domu urządzonym w stylu nordyckim naturalny charakter gresu o efekcie drewna.

Dzisiejszy home tour pokazuje, jak mieszkanie o popularnych rozmiarach może wydać się bardziej przestronne i jasne dzięki jasnej podłodze, przede wszystkim, jeśli będzie ona jednakowa we wszystkich pomieszczeniach.

Wybór podłóg jest to bowiem jedna z najważniejszych decyzji, właśnie dlatego, iż potrafi uwarunkować cały projekt wystroju wnętrz oraz elementów umeblowania, jakie zamierza się zakupić.

W tym przypadku wybór właścicieli padł na gres o efekcie drewna z kolekcji Treverkview, który zachwycił ich swoim naturalnym charakterem z widocznym żyłkowaniem i sękami. Choć kochają oni drewno, woleli wybrać bardziej praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu rozwiązanie. Jasny kolor (kość słoniowa, Avorio) rozświetla i powiększa optycznie wnętrze, a jego neutralny odcień doskonale pasuje do wybranego przez nich umeblowania w stylu nowoczesnym i nordyckim. Posadzka z jasną i niezwykle cienką fugą, niemal niedostrzegalną, dodatkowo zapewnia zdecydowanie realistyczny i elegancki charakter.

Podobna paleta kolorystyczna, obejmująca neutralne odcienie beżu, szarości i bieli, pojawiła się także w łazience, w której strefa prysznicowa pokryta jest gresem o efekcie płytek cementowych z kolekcji Block.

Dodanie kilku detali w kolorze czarnym metalicznym, elementu, który powtarza się we wszystkich pomieszczeniach, zapewnia właściwy kontrast dla kolorów tła i podkreśla skandynawski styl, którym był zainspirowany projekt mieszkania.

Gres o efekcie drewna, podobnie jak Treverkview, w dalszym ciągu jest rozwiązaniem niezwykle chętnie wybieranym przez pary młodych ludzi, które – mimo iż doceniają ciepło tego naturalnego materiału – wolą powierzchnie łatwe w utrzymaniu z biegiem czasu i bardziej dostosowane do współczesnego stylu życia.