Horeca: Patisserie

czas trwania czytania minuty

Jedzenie to jeden z elementów, który bardziej niż jakikolwiek inny charakteryzuje nasze życie, nie tylko w naszych codziennych decyzjach konsumpcyjnych, lecz także w doświadczeniach, które już za nami, wypełniając nasz umysł przyjemnymi i niezmywalnymi wspomnieniami od najmłodszych lat

Wśród miejsc, które wspominamy z największą przyjemnością i do których nadal chętnie uczęszczamy, zawsze licząc na odkrycie tego, co jeszcze nieznane, są cukiernie.
Łagodny i elegancki charakter wystroju wnętrz tych lokali miał sprawiać, by wystawiane w nich produkty prezentowane były z precyzyjną troską o efekt dekoracyjny. Na początku XX wieku wiele z nich powiększyło się, by pomieścić tzw. kącik kawowy; a niesamowity zapach przygotowywanych słodkości docierał z sąsiednich pomieszczeń pracowni.

Tymi właśnie ponadczasowymi miejscami, często znajdującymi się na starówkach pięknych miast, zainspirowana jest koncepcja projektowa Patisserie.
Pomieszczenie mieści się na parterze eleganckiego budynku w centrum jednej z europejskich stolic, gdzie można się zrelaksować i cieszyć niesamowitymi doznaniami smakowymi.

W obu wersjach absolutnie główną rolę odgrywa kolekcja Crogiolo Rice. Małe formaty, celowo niedoskonały połysk przypominający majoliki, w kolorach Grigio, Bianco, Natural Lux, pokrywają kolumny i tworzą, w formie losowej geometrii, ścianę znajdującą się za ladą. Podstawa kolumn i muru jest otoczona płytami z kolekcji Grande Resin Look Rosa Cold Satin. Listwy z gresu Oltre, w odcieniu Sand, dopełniają ciekawe wzornictwo tej harmonijnej przestrzeni.

W drugiej wersji lada i boazeria, ale też kolumny wyróżniono u ich podstaw poprzez dekor Leaf z kolekcji Crogiolo Rice. Na tylnej ścianie baru, pokrytej płytami Grande Resin Look Blu Cold Satin, odtworzono nadrzędną nutę koloru i kontrastuje ona z płytami Mystone Ardesia w kolorze Bianco, które pokrywają podłogę.

Concept and interior design: Alessandro Pasinelli Studio

Patisserie Crogiolo + Grande + Oltre

Floor: M9DN Oltre Sand 22,5×180 cm

Wall: M961 Crogiolo Rice Bianco Lux 15×15 cm
M963 Crogiolo Rice Grigio Lux 15×15 cm
M962 Crogiolo Rice Natural Lux 15×15 cm
M96N Crogiolo Rice Bianco Lux 5×15 cm
M96Q Crogiolo Rice Grigio Lux 5×15 cm
M96P Crogiolo Rice Natural Lux 5×15 cm

Kitchen top: M9D1 Grande Marble Look Onyx White Lux 120×278 cm
M9UE Grande Resin Look Rosa Silky 120×278 cm

Patisserie Crogiolo + Mystone + Oltre

Floor: M9DM Oltre Natural 22,5×180 cm

Wall: M963 Crogiolo Rice Grigio Lux 15×15 cm
M964 Crogiolo Rice Blu Lux 15×15 cm
M96Q Crogiolo Rice Grigio Lux 5×15 cm
M9HT Mystone Ardesia Bianco 120×120 cm

Kitchen top: M96V Crogiolo Rice Grigio Decoro Leaf Lux 5×15 cm
M9HT Mystone Ardesia Bianco 120×120 cm