Design

Horeca: Wine Bar

czas trwania czytania: 3 minuty

2 pomysły na projekt sklepu z winem - 1

Punkty sprzedaży win już od wielu lat pełnią nową funkcję, są bowiem jednocześnie miejscem do zdobywania wiedzy. Oczywiście tylko z jednego przedmiotu, jakim jest „wino”. Osoba stojąca za barem często jest doskonale przygotowana i jej zadanie rzadko ogranicza się tylko do sprzedaży butelek czy nalewania wina do kieliszków.

Coraz części staje się ona również nauczycielem dla klientów i bywalców, którzy poza samym degustowaniem wina pragną wzbogacić również swoją kulturę jedzenia i picia.
Wine bar musi więc być miejscem przytulnym, stworzonym z myślą o pasjonatach i miłośnikach wina, jakby był biblioteką; miejscem, w którym można pogłębić swoją wiedzę na temat tego szlachetnego napoju. Właśnie miejsca kultury stały się inspiracją do wprowadzenia ścianek działowych przypominających te w bibliotece, ale wykonano je tak, by stanowiły regał na butelki.


W pierwszej wersji
Ściana ze sprzętem jest pokryta kolekcją Grande Marble Look Verde Aver w wersji Lux. Strefę barową i ladę pokryto płytami Grande Resin Look Verde Chiaro. Ściana w części tylnej jest zainspirowana wielkimi powierzchniami poprzemysłowymi, dlatego położono na niej duże płyty Grande Metal Look Corten. Podłoga z Mystone Ceppo di Gré Greige nadaje tej przestrzeni wymiar ponadczasowy, tradycyjny i współczesny zarazem.


W drugiej koncepcji Mystone Travertino, również w specjalnych wersjach wykończenia, Botanico i 3D, pokrywa dużą tylną ścianę i stwarza kontrast ze szklaną wystawą butelek. Na ladę barową wybrano płyty Grande Solid Color Look Black Satin, a dopełnienie podłóg stanowi kolekcja listew o efekcie drewna Oltre, w ciepłym odcieniu Caramel.


Project & Styling: Alessandro Pasinelli Studio


Wine Bar – Mystone + Grande

Floor: M9EX Mystone Ceppo di Gré Greige Rett. 120x120 6 mm

Wall: M9D0 Grande Marble Look Verde Aver Lux Rett, 120x278
M99X Grande Metal Look Corten 162x324 12 mm
M9D6 Grande Metal Look Corten 160x320 6 mm

For the counter top: M90L Grande Resin Look Verde Chiaro Rett. 120x120


Wine Bar – Grande + Mystone + Oltre

Floor: M9DP Oltre Caramel Rett. 22,5x180

Wall: M9P5 Mystone Travertino Classico Pannello Botanico 120x120
M99Q Mystone Travertino Classico Rett. 90x180
M9HP Mystone Travertino Classico Struttura 3D Rett. 60x120

For the counter top: M11U Grande Solid Color Look Black Satin 162x324 12 mm