Hotel Bellariva: obiekt w prowincji Trydent zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami budownictwa ekologicznego

czas trwania czytania minuty

Ceramika i gres Marazzi zostały wykorzystane do aranżacji przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych

Z jednej strony Jezioro Garda, z drugiej Alpy: taką lokalizacją może się poszczycić Hotel Bellariva, wysokiej klasy obiekt hotelowy zaprojektowany przez Studio Guerreschi Associati.

Zbudowany w całości zgodnie z kanonami ekobudownictwa, jest on czterokondygnacyjną konstrukcją drewnianą, zrealizowaną w rekordowym czasie według najnowszych standardów budownictwa zrównoważonego.

Obiekt łączy część istniejącego budynku z nową konstrukcją, wykonaną w całości z drewna, zaprojektowaną w celu zapewnienia jak największej oszczędności energii na poziomie całego kompleksu.

Do wykończenia powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych projektanci zastosowali różne materiały, wszystkie najwyższej jakości, w tym kilka kolekcji z ceramiki i gresu porcelanowego marki Marazzi, wybranych ze względu na ich zrównoważony charakter, wytrzymałość i estetykę zbliżoną do estetyki naturalnych materiałów: w szczególności drewna i kamienia.

We wspólnych i często uczęszczanych strefach obiektu ułożono gres o efekcie kamienia Mystone Ardesia. Cenere w formacie 75×75 cm wraz z listwami w ciemniejszym kolorze, pochodzącymi z tej samej kolekcji: jest to techniczny gres porcelanowy gwarantujący doskonałe parametry techniczne i wysoką wytrzymałość na zużycie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak przestrzenie użyteczności publicznej i struktury hotelowe, wyróżniony certyfikatem Ecolabel: unijnym znakiem jakości ekologicznej, którym oznaczane są materiały charakteryzujące się niewielkim oddziaływaniem na środowisko podczas całego cyklu ich życia.

Z gresu, w tym przypadku o efekcie drewna, wykonano również posadzki w pokojach hotelowych: do tego celu wybrana została kolekcja Treverkhome Marazzi, doskonała imitacja naturalnego drewna, również pod względem wrażeń dotykowych, ale o znacznie wyższych parametrach technicznych w zakresie łatwości konserwacji oraz wytrzymałości.

Również kolekcja Treverkhome, podobnie jak gres SistemN, który odnajdujemy na posadzkach łazienkowych, oznaczona jest certyfikatem Ecolabel.

We wszystkich łazienkach hotelu posadzki wyłożone zostały cienkim wielkoformatowym gresem technicznym SistemN w kolorze Tortora, a ściany gresem z kolekcji Stone_Art, także w trójwymiarowej wersji Move, którą zastosowano, aby wyróżnić strefę prysznica, nadając jej przyjemny efekt wizualny i dotykowy.

Z kolei przepiękny taras zewnętrzny wyłożono gresem o efekcie drewna Treverkmade20: to wybór trafiony zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, ponieważ gres ten charakteryzuje się antypoślizgową powierzchnią, odporną na działanie czynników atmosferycznych, oraz dużą grubością 20 mm, co zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość posadzki.