Hotel Innovation: w salonie Host nowy powiew gościnności czuć już na recepcji

czas trwania czytania minuty

Instalacja projektu Marco Acerbisa daje efekt ciągłości powierzchni, wykończonej Allmarble Elegant Black i Grande Marble Look Golden White. To wizualizacja koncepcji przestrzennej, która łączy charakter publiczny i prywatny hotelowej recepcji.

Punktem wyjścia do opracowania tej koncepcji była obserwacja, że w holach wejściowych w wielu miejskich hotelach przebywa zazwyczaj niewielu gości, oprócz tych, którzy akurat się meldują, mimo że są to miejsca położone w głównych lokalizacjach w miastach. Stąd pomysł na „HI – Hotel Innovation”, aranżację, którą można było zwiedzać podczas międzynarodowych targów hotelarskich Host w Mediolanie.

Przestrzeń hotelowa, nawet w małych i średnich obiektach, mająca z założenia prawie wyłącznie prywatny charakter, coraz częściej musi otwierać się dla klientów z zewnątrz, niekoniecznie zamieszkujących w hotelu.

Zwyczaj, hole przekształcają się w przestrzenie zintegrowane z otaczającą strefą miejską tak, aby udostępnić nowe usługi wielu klientom o zróżnicowanych potrzebach. Ten trend dotyczy również średnich i małych obiektów.

W instalacji przedstawionej na targach Host, monofunkcyjny hol zamknięty dla szerokiego grona klientów zastąpiono wielofunkcyjnym projektem przestrzeni, otwartym i użytecznym dla szerokiego grona gości, który elastycznie dopasowuje się do potrzeb tego miejsca w ciągu dnia.

Recepcja jest wierzchołkiem góry lodowej – pomysły zespołu projektowego zatoczyły szerokie kręgi obejmując wszystkie przestrzenie hotelowe. Wychodząc od obserwacji, które doprowadziły do stworzenia zaskakującej przestrzeni prezentowanej na wystawie, można wysnuć hipotezę, że założenia projektu doprowadzą do zmian w koncepcji aranżacji stref recepcyjnych w hotelach, których oferta podlega coraz szybszej ewolucji.

Duża lada recepcyjna o mocno zarysowanych liniach, umieszczona po środku wyspy, wykorzeniła ideę „przodu i tyłu”, typową dla strefy recepcyjnej skupiając się na idei „centrum – dookoła”. Wielofunkcyjny blat pozwala również na zorganizowanie przestrzeni barowej i degustacyjnej. Wszystkie powierzchnie zostały pokryte płytami z gresu porcelanowego Marazzi w wykończeniach Allmarble Elegant Black i Grande Marble Look Golden White. Efekt marmuru zapewnia spójność estetyczną i przestrzenną projektu, otwierając niezliczone możliwości spersonalizowanych rozwiązań.

To „dookoła” tej nowatorskiej wyspy recepcyjnej urządzono komfortowe strefy lounge z fotelami i lampami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o tej aranżacji, które pozwalają cieszyć się chwilami relaksu i pracy.

Nad konceptem i realizacją instalacji pracowali architekt Marco Acerbis, który przygotował projekt i koncepcję techniczną oraz Nimar Industry, studio, które odegrało rolę głównego wykonawcy i zrealizowało projekt, znajdując w Marazzi idealnego partnera, otwartego, by eksperymentować z cięciem i układaniem płyt na dużej powierzchni. Agencja Gusto IDS odpowiadała za komunikację wizualną, nazwę projektu oraz stronę internetową www.hotel-innovation.it.

 

Stylizacja Contimarchetti Studio

Zdjęcia: Andrea Martiradonna