Hotel Seehof, w Alpach: innowacyjny projekt, w którym natura doskonale łączy się z architekturą

czas trwania czytania minuty

Clays i Monolith zastosowane do rozwiązań wewnętrznych i zewnętrznych w harmonii z naturą

Hotel Seehof to doskonały przykład przemyślanej renowacji, idealnie współgrającej z naturą. Ten rodzinny obiekt odnowiono i powiększono według projektu studia Noa, który był na tyle innowacyjny, iż uzyskał wyróżnienie w kategorii Hospitality w prestiżowym konkursie The Plan Award.

Myślą przewodnią prac projektowych był oczywiście alpejski krajobraz oraz głęboka więź, jaka łączy go z architekturą. Hotel ten znajduje się w Naz-Sciaves, nieopodal Bressanone, na płaskowyżu nad górskim jeziorem: w nowym projekcie główną rolę odgrywa natura, z której uczyniono integralną część obiektu poprzez zastosowanie szeregu niespotykanych rozwiązań przestrzennych i estetycznych.

Zewnętrzną strukturę hotelu zaprojektowano tak, aby zapewnić ciągłość z otaczającym go pejzażem: nowe centrum SPA, zbudowane nad samym jeziorem, wyróżniają zielone pochyłe dachy, patia, zanurzone w zieleni strefy relaksu i basen typu infinity, który wydaje się stanowić część jeziora.

Również wnętrza podkreślają znaczenie natury, która gra w nich główną rolę w tworzeniu doświadczenia gościnności i dobrego samopoczucia, jakie zapewnia ten hotel.

Motyw przewodni stanowią przedmioty wykonane z miedzi – lampy, elementy wyposażenia, akcesoria – inspirowane miedzianymi rurami, które wykorzystywane były niegdyś przy uprawach jabłoni w tym regionie. Miedź połączono z typowo lokalnymi materiałami, takimi jak kamień i drewno, które wraz z naturalnymi tkaninami i teksturami tworzą przyjemne, nowoczesne wnętrza, idealnie zharmonizowane z krajobrazem.

Gres Marazzi z kolekcji Clays o efekcie terakoty/cementu, zastosowany jako okładzina posadzek restauracji i centrum SPA, idealnie łączy się z materiałami wybranymi przez projektantów i z tym specyficznym otoczeniem o autentycznym, a jednocześnie współczesnym charakterze. Obok strefy wellness znajduje się basen z powłoką z antypoślizgowego gresu Monolith o efekcie kamienia, idealnego do wilgotnych miejsc, takich jak na przykład otoczenie basenu.

Zapraszamy do wirtualnej wizyty w Hotelu Seehof poprzez naszą galerię zdjęć.