Project Portfolio

Idealne połączenie strefy wewnętrznej z zewnętrzną? Oto, jak tego dokonać

czas trwania czytania: 3 minuty

Rola płytek w ogrodzie zimowym - 1

Jak stworzyć ogród zimowy dzięki wielkim przeszkleniom i ciągłym okładzinom?

We współczesnych projektach wnętrz jednym z głównych wymogów jest zoptymalizowanie i powiększenie wizualne przestrzeni, w naturalny sposób zwiększając ich walory. 


Na zdjęciach tego projektu dla sektora mieszkaniowego widać strategię projektową, która jest skuteczna i która wpisuje się w różnorodne konteksty. Fotografie przedstawiają nowoczesny apartament, który znajduje się w prowincji Ravenna, a którego projekt wykonał zespół z Gruppo Lithos Architettura.


Projektanci zrealizowali prawdziwy, „wychodzący” na zewnętrzny dziedziniec, ogród zimowy będący częścią jadalni, wykorzystując naturalne światło, które wpada przez dwie ściany z oknami na całej wysokości. Obszar zewnętrzny, który otacza pomieszczenie z dwóch stron, przybiera zupełnie inne wymiary, stając się integralną częścią wnętrza: efekt taki uzyskano dzięki wybraniu na okładziny podłóg tego samego gresu porcelanowego, gresu o efekcie kamienia Mystone Ceppo di Gré, ułożonego z zachowaniem ciągłości, w dużym formacie, 75 x 150 cm.


Płytki maxi, ułożone również na powierzchniach pionowych, stanowią element aranżacji wnętrza bez potrzeby wprowadzania dodatkowych elementów dekoracyjnych na ścianie. 


Mystone Ceppo di Gré, kolekcja wybrana jako okładzina podłóg i ścian, doskonale tam pasuje zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, i zapewnia naturalny wygląd obu przestrzeniom, bez zbędnych przerw. Po otwarciu bowiem szklanych skrzydeł ma się wrażenie, jakby się przebywało na wielkim tarasie otoczonym zielenią. 


Ponadto gres o efekcie kamienia pozwala na zastosowanie drewna jako materiału kontrastującego z elementami umeblowania: duży dębowy stół oddaje ciepło parkietu położonego w wewnętrznym salonie.


Poza aspektem estetycznym o silnym wpływie wizualnym kolekcja ta wykorzystuje również technologie High Performance.
Wykonane z zastosowaniem unikalnych technologii materiały ceramiczne High Performance są niezwykle wydajne z technicznego punktu widzenia i spełniają najsurowsze normy międzynarodowe.

zapoznaj się z kolekcjami