<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/69de78ad90d1.css" type="text/css" media="screen, projection">

Project Portfolio

Il Gusto: doświadczenie włoskiej tradycji wyrażone przez gres

czas trwania czytania: 4 minuty

Il Gusto: doświadczenie włoskiej tradycji wyrażone przez gres

Treverkfusion, Allmarble i Grande Marble Look oddają elegancję „Made in Italy”.

W kosowskim mieście Ferizaj Il Gusto ma być przytulną, a przy tym ekskluzywną restauracją, prestiżową, a jednocześnie niezwykłą na tle oferty innych lokali publicznych w mieście.

W tym projekcie prisztiński architekt Kushtrim Musa oddał najlepsze cechy projektów wnętrz w stylu włoskim: „Chcieliśmy połączyć materiały, które kojarzą nam się z włoskimi doświadczeniami kulinarnymi i z włoską tradycją: kamień, drewno, metal, szkło i roślinność we wnętrzach”, wyjaśnia Musa, który podjął wysiłek reinterpretacji włoskiego stylu i wykorzystania włoskich materiałów, nie uciekając się przy tym do stereotypów.

Restauracja ma podłużny układ i wchodzi się do niej przez strefę lounge, gdzie goście mogą oczekiwać na wejście. Przez lokal biegnie korytarz, który wyraźnie oddziela bar i otwartą kuchnię od strefy stolików. Wybór oświetlenia punktowego i odpowiedniego natężenia światła, w kolorze pasującym do odcieni metalowych opraw, pomaga wyodrębnić poszczególne obszary. Również wybór materiałów podłogowych pełni tę samą funkcję wyróżniającą: okładzina z gresu porcelanowego o efekcie drewna wyznacza obszar stolików i stref lounge, natomiast gres o efekcie marmuru w dwóch kolorach tworzy posadzkę całego korytarza.

„Staraliśmy się harmonijnie połączyć te materiały, aby uzyskać różne efekty” wyjaśnia architekt: „Część przejścia powstała przez połączenie dwóch różnych odcieni płytek z kolekcji AllmarbleCapraiai Saint Laurentz matowym wykończeniem (Matt)– przyciętych ad hoc, aby uzyskany efekt dekoracyjny był bardziej „glamour”. W strefie obiadowej wykorzystaliśmy gres o efekcie drewna z kolekcji Treverkfusion w formacie 10x70 cm, nadając tym przestrzeniom cieplejszą i bardziej przytulną atmosferę. Wybierając okładzinę ściennązdecydowaliśmy się natomiast na cienkowarstwowy greso efekcie marmuru z kolekcji Grande Marble Look w odcieniu Saint Laurent, w dużym formacie 120x240”. Dzięki temugresowe powierzchnie, poprzez kontrast między błyszczącymi i matowymi wykończeniami, ciepłymi i metalicznymi odcieniami, marmurem i drewnem, współgrają kolorystycznie z elementami wyposażenia, lustrami i zielenią, tworząc atmosferę wyrafinowanej naturalności. Z kolei w korytarzu króluje gresz kolekcji Allmarble w odcieniach Capraiai Saint Laurent, w formacie 60x60 cm.

 „Gres porcelanowy Marazzi, który ze względu na swoją wytrzymałość jest szczególnie odpowiedni do zastosowań w bardzo uczęszczanych miejscach publicznych, zapewnił mi dużą swobodę projektową zarówno przy wyborze tekstury, jak i wymiarów płyt”.

Kolekcja Allmarbleoferuje aż dziewięć formatów płytek, co umożliwia ich kreatywne układanie, dostosowane do każdej przestrzeni. Ponadto kolekcje Grande Marble Look i Allmarblesą dostępne w wielu kolorach i w takich samych wykończeniach: matowym (Matt), błyszczącym (Lux)i satynowym (Satin), pozwalając na dużą kreatywność w zakresie łączenia materiałów.

zapoznaj się z kolekcjami