Instrukcja dobierania: najbardziej uwielbiane gresy o efekcie drewna

czas trwania czytania minuty

Przejrzyj najchętniej wybierane kolekcje z gresu porcelanowego o efekcie drewna i znajdź swoją ulubioną!

Pokrywanie podłóg gresem o efekcie drewna to obecnie niezwykle popularne i uwielbiane rozwiązanie projektowe. Pozwala na ułożenie podłóg, które są nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale też estetyczne, zgodnie z najnowszymi trendami aranżacyjnymi, i zapewniają ciepło, z jakim kojarzy się drewno, na materiale, który pod względem praktyczności i odporności nie ma sobie równych. Nie dziwi więc fakt, że jest on tak często stosowany, zwłaszcza, że w większości przypadków jest w stanie bez żadnych problemów pogodzić wizję klienta z koncepcją projektanta.

Istnieją jednak różne typy gresu porcelanowego o efekcie drewna, w zależności od odmiany drewna, którym dana wersja jest zainspirowana i od efektu powierzchniowego, jaki zamierza się uzyskać. Dzisiaj przyjrzymy się jednym z najbardziej uwielbianych przez klientów kolekcji Marazzi, jako przydatny przewodnik i źródło inspiracji dla tych, którzy zamierzają wybrać na swoją podłogę gres o efekcie drewna.

 

Gresy o efekcie drewna preferowane przez klientów

Do każdego stylu pasuje inny gres o efekcie drewna: efekty powierzchniowe, jakimi dysponuje obecnie gres porcelanowy, pozwalają na oferowanie płytek, które można dostosować do różnych typów wnętrz, od tych tradycyjnych po te bardziej minimalistyczne. Oto te najbardziej uwielbiane!

 

Gres o efekcie rustykalnego drewna

Osoby preferujące ciepłą atmosferę i wnętrza w stylu raczej tradycyjnym, mogą postawić na propozycje zainspirowane bardziej rustykalnymi odmianami, wzbogaconymi przez wyraźne sęki i żyłkowanie oraz charakteryzujące się formatami podobnymi do listew naturalnych.

Vero to w tym przypadku idealna kolekcja, odpowiadająca dokładnie takim potrzebom: zainspirowana jest dębem, występuje w czterech różnych wariantach kolorystycznych i w 5 formatach, w tym w formie listwy maksi o rozmiarach 22,5 x 180 cm – idealnej, by zapewnić dokładnie takie same wrażenia, jakie sprawiają duże drewniane deski, i opracowana również z myślą o projektach okładzin przewidujących ciągłość posadzki wewnętrznej i zewnętrznej (dzięki połączeniu z kolekcją Vero20). Podobna, choć z bardzo osobliwym podejściem do efektów drewna, jest kolekcja Treverkstage, która również bardzo podoba się miłośnikom odmian rustykalnych.