Jak wybrać najbardziej odpowiedni gres

czas trwania czytania minuty

Możliwości dekoracyjne i techniczne gresu porcelanowego są niemal nieskończone. Dla każdego pomieszczenia i każdej potrzeby istnieje najbardziej odpowiedni rodzaj płytki, dowiedzmy się, jaki!

Gres porcelanowy może dziś stanowić okładzinę każdego typu przestrzeni (wewnętrznej i zewnętrznej), powierzchni, a wręcz niektórych elementów umeblowania, a to wszystko za sprawą cienkich płyt. W tym poście dowiemy się, że niektóre rodzaje gresu potrafią lepiej sprostać konkretnym potrzebom niż inne.

 

1. Wybór najbardziej odpowiedniego gresu porcelanowego na podłogi domu

Podłogi z gresu porcelanowego można kłaść w dowolnym pomieszczeniu domu, nadając jednolity charakter wnętrzom od samego wejścia aż po kuchnię, od łazienek po sypialnie, ale też na korytarzach i w salonie. Efekty powierzchniowe, jakie mogą powstać, są naprawdę liczne, a wybór ma charakter czysto estetyczny: od niezwykle uwielbianego gresu porcelanowego o efekcie drewna po efekty marmuru i kamienia, od gresu o efekcie żywicy po efekt cementu. Podłogi wewnętrzne mogą też mieć powierzchnię gładką, a wśród tekstur powierzchni wybór jest jeszcze większy. We współczesnych trendach stawia się możliwie jak najbardziej na jednolity charakter oraz na średnie i duże formaty, przede wszystkim, jeśli ich ułożenie przewiduje bardzo cienką i niemal niewidoczną fugę.

Gres na podłodze? Wybierz swój ulubiony