Design

Jakie wyposażenie i posadzkę wybrać do sypialni w stylu shabby chic?

czas trwania czytania: 4 minuty

Jakie wyposażenie i posadzkę wybrać do sypialni w stylu shabby chic? - 1

Tradycyjne materiały i jasne kolory gresu o efekcie rustykalnego drewna z kolekcji Treverkstage

Przyjemny, nostalgiczny i romantyczny. Shabby chic – dosłownie „sfatygowana elegancja” – to styl przywołujący wytworną i komfortową atmosferę typową dla dawnych angielskich posiadłości wiejskich. Każde pomieszczenie w domu można urządzić w tym stylu, jednak szczególnie pasuje on do sypialni, zwłaszcza jeśli ten pokój ma być dla Ciebie oazą przytulności i spokoju, miejscem, gdzie można odpocząć od codziennego zabiegania.

Do pokoju w stylu shabby chic odpowiednie są meble o miękkich, czystych liniach. Możesz wybrać starannie odrestaurowane meble z epoki, na których widać ślady użytkowania, upływ czasu i niedoskonałości podkreślone w taki sposób, aby zachować ten szczególny urok starości, typowy dla stylu shabby chic. Meble mogą być też nowe, pod warunkiem, że mają stylowy design i matowe – nigdy nie błyszczące – wykończenie, postarzone na przykład techniką wytrawiania.

Zarówno przy wyborze mebli, jak i akcesoriów wyposażenia wnętrz, zasłon, obić, artykułów pościelowych, a także posadzek i ścian do pokoju w stylu shabby chic, możesz postawić na jasne, naturalne i matowe barwy: przede wszystkim biele, ale również beże i szarości lub przykurzone pastele (pudrowy róż, brzoskwiniowy, zielony szałwiowy, błękitny, lila).

Do Twojej sypialni w stylu shabby chic najbardziej pasują naturalne, tradycyjne materiały: drewno i kute żelazo na elementy wyposażenia i akcesoria; bawełna, jedwab, koronki i hafty na artykuły pościelowe, obicia, zasłony.

Typowej posadzki shabby chic nie przykrywa się dywanami, a drewno ma dość surowy wygląd, ponadto warto zaznaczyć, że także kamień i terakota doskonale interpretują ducha minionych czasów. Jeżeli preferujesz estetykę drewna, a jednocześnie zależy Ci na zastosowaniu rozwiązania, które jest zarówno piękne, jak i praktyczne, na posadzkę w stylu shabby chic idealny będziegres porcelanowy o efekcie drewna z kolekcji Treverkstage Marazzi.

to płytki z gresu imitujące rustykalne drewno, w formie desek o wymiarach 20x120 cm, na których widoczne są żyłkowania i sęki typowe dla naturalnego materiału, ślady piłowania, delikatne pęknięcia powstające podczas sezonowania. Jeśli chcesz urządzić sypialnię shabby chic w klasycznej bieli totalnej w odcieniu kości słoniowej, śmietankowym lub kremowym, w kolekcji Treverkstage masz do wyboru jasne kolory: biały lub beżowy, czyli barwę naturalnego drewna. Możesz też wybrać ciemne odcienie – szary lub brązowy – jeżeli wolisz bardziej wyszukaną paletę barw, która oprócz bieli ma zawierać takie kolory jak perłowoszary, beżowy czy écru.

zapoznaj się z kolekcjami